Antalya
27.12.2020
A
GÜNCEL , EKONOMİ
Sağlıkçılar zam istiyor
Sağlıkçılar  zam istiyor

Sağlık-Sen Şube Başkanı Kuluöztürk, “Koronavirüs salgınına karşı canlarını ortaya koyan sağlık çalışanlarımız enflasyona ezdirilmemeli.  Aylıklarımıza bin TL seyyanen zam yapılmalı” dedi.

4 Ocak’ta açıklanması beklenen enflasyon farkıyla hak ettikleri zam oranlarını kazanamayacaklarını ifade eden Sağlık-Sen Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk, sağlık çalışanlarına yönelik seyyanen zam talebini yineledi. Sağlık çalışanlarının salgın sürecinde aylardır izin kullanmadan çalıştığını, diğer memurlardan fazla mesai yaptığını ve vatandaşların canları için kendi canlarını feda ettiklerini vurgulayan Kuluöztürk, “Diğer memurlardan fazla mesai yapıyoruz ve ölüm riskiyle karşı karşıyayız. Tüm fedakârlıklarımızın karşılığında hakkımız olanı istiyoruz” diye konuştu.

Seyyanen zam talebi
Koronavirüs sürecinde sağlıkçıların yaptıkları fedakârlıkların sadece alkışlarla mükâfatlandırılmaması gerektiğini kaydeden Kuluöztürk, “Toplu sözleşme masasında teklifimizi ortaya koyarken ülke ekonomisine uygun rakamlar sunduk. Enflasyon farkı ödemesi bir lütufmuş gibi önümüze getirildi. Uygulama nedeniyle her toplu sözleşmede sıfır zam alıyoruz. Sağlık-Sen olarak bunun kaldırılmasını istiyoruz. Bu konudaki haklılığımızı da enflasyon farklarının açıklanmasının hemen ardından gıdadan-giyime, ısınmadan-barınmaya kadar her kalemde yapılan zamlar ortaya koyuyor. Sağlık çalışanları olarak aylardır izin kullanmıyoruzKoronavirüs salgınına karşı canlarını ortaya koyan sağlık çalışanları enflasyona ezdirilmemeli. Sağlıkçılarımızın aylıklarına seyyanen 1000 TL zam yapılmalı” dedi.  

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: