Antalya
25.12.2020
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Başaran: Kırcami planı siyaset üstü bir konudur
Başaran: Kırcami planı siyaset  üstü bir konudur

Kırcami imar planlarının mahkeme kararı ile iptal edilmesine değinen İyi Parti İl Başkanı Başaran: Antalya’nın kanayan yarası Kırcami’de yine hüsran, yine uzatmalar yaşanıyor. Bu konu daha fazyla sürüncemede bırakılmamalıdır?” dedi.

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Başaran, Kırcami Bölgesi’nin 5.000 ve 25.000 ölçekli imar planlarının Antalya 1. İdare Mahkemesi tarafından iptali edilmesi ve ardından Muratpaşa Belediyesi’nin bu kararı Konya İstinaf Mahkemesi’ne taşıması ile ilgili süreç ilgili derlendirmelerde bulundu.

ALGI OPERASYONU YAPILIYOR

Başaran, “Doğuyaka, Mehmetçik, Zümrütova, Güzeloba, Yeşilova, Topçular, Kırcami  ve Alan mahallelerinin tamamını, Fener ve Çağlayan mahallelerinin bir kısmını kapsayan Kırcami İmar Planı’nın Antalya 1. İdare Mahkemesi tarafından iptal edilmesinin bazı çevrelerce istismara meydan verecek ölçüde algı operasyonuna tabi olmasının üzücüdür. Halkımızın mağdur edilmemesi adına mevcut planların ana temalarından ve parselasyon planlarından vazgeçilmemesi gerekir. Bütün kalbimle inanarak, siyaset üstü bir davranışla iptal edilen planların arkasındayım. Halkımızın daha fazla mağdur edilmemesi gerekiyor. “ diye konuştu.

ARTIK SÜRÜNCEMEDE KALMASIN

İyi Parti olarak Kırcami imar planının hayata geçirilmesi için azim ve kararlılıkla mücadele edeceklerini vurgulayan Mehmet Başaran,  “30 yıldır bugünleri hayal eden vatandaşlarımıza yapılan bu iptallere vatandaş nezdinde iyi bir gözle yâd edilmeyecekleri aşikâr olan bu dava süreçleri, bir an önce tamamlanmalı, küçük menfaatlerin peşinde olanlara taviz verilmemelidir. Antalya’nın göbeğinde dört bir tarafı yapılaşmayı tamamlamış bölgenin bir 30 yıllar daha sürüncemede kalmasını istemiyoruz. İyi Parti olarak, buna müsaade etmeyeceğiz. Her daim halkın yanında olan İYİ Parti, 30 yıllık bu sorunun ivedilikle halledilmesi için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır. Bütün halkımız müsterih olsun. Adalet er-geç yerini bulacaktır” diye konuştu.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: