Antalya
24.12.2020
A
GENEL , POLİTİKA
Bu katliama son verelim!
Bu katliama   son verelim!

İbradı’da kaçak avcıların yaptığı hayvan katliamını kınayan CHP Antalya Milletvekili Zeybek, milletvekillerine “Hayvan Hakları Yasası’nı bir an önce çıkartalım” çağrısı yaptı.

 

CHP Antalya Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Rafet Zeybek, İbradı Ürünlü Köyü’nde kaçak avcıların yaptığı hayvan katliamını verdiği soru önergesi ile TBMM gündemine taşıdı.

SORU ÖNERGESİ VERDİ

Zeybek, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesinde, Ürünlü’de en son yaşanan olayda, kaçak avlanmaya karşı yıllardır mücadele veren Muhtar Murat Yamansoy’u hedef alan tehdit mesajını bırakan kaçak avcıların kim olduğunu ve yöredeki kaçak avcılığa karşı alınacak önlemlerin neler olduğunu sordu.

YASA BİR ÖNCE ÇIKSIN

Ürünlü Köyü’nde geçtiğimiz yıllarda da yapılan ve halen devam eden katliamlara artık son verilmesini isteyen Zeybek,  “Son olayda katledilen yabani hayvanın üzerine muhtarı tehdit eden bir mesaj bırakılması kabul edilemez bir olaydır. Hayvan hakları yasası TBMM’de biran önce çıkartılmalıdır. Bölgedeki kaçak avcılar 1 yaşından 7 yaşına kadar koruma altındaki birçok yaban hayvanını öldürdüğü, hatta zevk için köylülerin otlayan büyükbaş hayvanlarını dahi katlettikleri bilgisi mevcuttur. Bu durum karşısında kolluk kuvvetleri ve yargı gerekeni derhal yapmalıdır.” dedi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: