Antalya
22.12.2020
A
GENEL , YAŞAM
Salgın yine unutuldu
 Salgın yine unutuldu

Aralık ayı başından bu yana vakalarda yüzde 55 oranında düşüşün sağlandığı Antalya'da yılbaşı öncesi alışveriş çılgınlığı sosyal mesafeyi unutturdu. Özellikle Şarampol-Kapalıyol’daki kalabalık endişeyi artıyor.

Koronavirise karşı alınan önlemler kapsamında tüm uyarılara ve yasaklamalara rağmen dün de Şarampol Kapalıyol'da aşırı bir yoğunluk olduğu görüldü. Korona virüs önlemleri kapsamında girişi 3 bin 500 bin kişiye sınırlandırıldığı caddede yoğunluğun üst safhada olduğu ve sosyal mesafe kuralına uyulmaması dikkat çekti. Yasağa rağmen birçok kişinin caddedeki banklara oturup yemek yedikleri de gözlendil.

KORONAVİRÜS KUYRUĞU

 Caddede piyango kuyruğunda da sosyal mesafe unutuldu. Zabıtanın sık sık uyarı yapmasına rağmen  kalabalık her dakika arttı. Antalya Şans Oyunları ve Milli Piyango Bayileri Esnaf Odası Başkanı Sercan Çobanoğlu, Türkiye ve Antalya genelinde biletlerin yüzde 75’inin tükendiğini belirterek, “Yoğun bir ilgi var. Bu da bayilerin önünde pandemi kurallarına uygun olarak uzun kuyrukların oluşmasına neden oluyor. Umut kuyruğu bu” dedi.

HEM BEKLEDİLER, HEM UYARDILAR

Sıradaki en gençlerinden Beyzanur Yılmaz, “ Uzun bir kuyruk var. Hızlı ilerledi. Ama arkamızda çok sıra var” derken  Tuğba Soysal, “Çeyrek bilet alacağız. İnşallah 2021 yılı hepimize uğurlu gelir. Aşırı bir kalabalık var ama herkes tedbirlere uymalı. Dikkatli mesafeli olmalıyız. Kalabalık var ama çocuklarım için endişeliyim, tedirginin. Ama yine de kuyruktayım" diye konuştu

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: