Antalya
22.12.2020
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Gelecek Partisi İl Başkanı Demir: Çin’in Covid aşısına GÜVEN(E)MİYORUZ
Gelecek Partisi İl Başkanı Demir: Çin’in Covid aşısına GÜVEN(E)MİYORUZ

Gelecek Partisi İl Başkanı Beytullah Demir, Türkiye'nin Çin'den aldığı koronavirüs aşılarıyla ilgili “Çin aşısına çok güvenle bakamıyorum.” dedi.

Yerli aşı için 2021 yılının Mart-Nisan aylarının işaret edildiğini belirten Gelecek Partisi İl Başkanı Beytullah Demir, Çin aşısı için sık sık yeni tarihler verilmesine karşın halen aşının Türkiye’ye girmediğini söyledi ve ekledi “Çin aşısına güven(e)miyoruz” ifadesini kullandı.

SORU İŞARETLERİ VAR

Çin aşısıyla ilgili vatandaşların kafalarında soru işareti olduğuna vurgu yapan İl Başkanı Beytullah Demir, “Gelecek Partisi olarak ülkeyi yönetiyor olsaydık alternatif aşıların tümüyle ilgili bilimsel çalışmaların hepsini toplar değerlendirme yapardık. Ama aşı gibi toplumsal sağlığı doğrudan ilgilendiren bir hususta demokratik süreçlerin işlediği ülkelerdeki çalışmalara öncelik verirdik. Çin aşısına çok güvenle bakamıyoruz. Nihayet Çin, bütün bu bilimsel çalışmaları tekelinde yürüten bir ülke… Bireysel özgürlükler konusunda demokratik ve şeffaf denetim süreçlerinden geçmemiş bütün sonuçlara biraz daha temkinli yaklaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: