Antalya
22.12.2020
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Eskişehir-Antalya hızlı tren projesi ne oldu?
Eskişehir-Antalya hızlı  tren projesi ne oldu?

 Her seçim döneminde, iktidarın “Eskişehir-Antalya arasına hızlı treni getireceğiz" vaadinde bulunduğunu hatırlatan CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, “Endişemiz, bunun da daha öncekiler gibi sadece bir vaat olarak kalacağıdır” dedi.

 

Önümüzde ilk seçimde de iktidarı temsil edenlerin yine aynı vaatte bulunacaklarını belirten Arı, “Ancak bakanlığın programında da belirtildiği gibi; ‘Eskişehir-Antalya tren projesi hazırlanma aşamasında olup dış finansmanla yürütülecek projeler arasında geçmektedir’ denilmiş. Yani önümüzdeki ilk seçimde bu vaadi tekrar gündeme getireceğinizi şimdiden söylüyorsunuz. Antalya halkı sizin maalesef hızlı treninizi daha çok beklemeye devam edecek olarak gözüküyor” şeklinde konuştu.

DAHA NE KADAR BEKLEYECEĞİZ?

CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, önergesinde Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’na şu soruları sordu: “Dış finansman ile yürütülmesi planlanan projeler arasında yer verdiğiniz Eskişehir-Antalya Yüksek Hızlı Tren Projesinin etüt projesi hazır mıdır? Hazır değilse ne zaman tamamlanacaktır? İhale hazırlıkları hangi aşamadadır? Hattın geçeceği güzergahta kamulaştırma işleri yapılmış mıdır? Dış finansman görüşmelerine başlanmış mıdır? Kredi sağlanmış mıdır? Her seçim döneminde Antalya’ya söz verilmesine rağmen neden kamu kaynağı ile yapılmamaktadır?”

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: