Antalya
17.12.2020
A
GÜNDEM , YAŞAM , SAĞLIK
Ucuzluk olunca sosyal mesafe unutuldu
Ucuzluk olunca sosyal mesafe unutuldu

Sosyal mesafenin hiçe sayıldığı indirim kuyruğuna tepki gösteren bir vatandaş, “Bedava hastalık dağıtıyorlar. Giriyorsun hastalığı alıyor ve çıkıyorsun” dedi.

 

Muratpaşa ilçesi Etiler Mahallesi’nde bulunan bir halı firması, ürünlerinin yağmurda ıslandığı ve fiyatları düşürdüğü gerekçesiyle kampanya yaptı. İndirim afişini ve fiyatları gören vatandaşlar firma önünde yoğun kalabalık oluşturdu. Sıraya giren, zaman zaman ise sırayı bozarak toplu şekilde duran vatandaşlar, içeriye sırayla alındı. İçeriye alınmayıp, sırada bekleyen bazı vatandaşlar ise tel örgülerin ardından halıları inceledi.

 HASTALIK DAĞITIYORLAR

 Yürüyüşe çıkan, kalabalığı görünce durup seyreden Kibar Esetkaya, pandemi döneminde böyle bir yoğunluğun oluşmasına tepki gösterdi. Esetkaya, “Bedava hastalık dağıtıyorlar. Parasız, ücretsiz. Giriyorsun hastalığı alıyor ve çıkıyorsun. Halıyı 400- 500 TL gösteriyor indirimle  150 TL'ye düşürüyor. Alıyorsun, çok büyük indirim. Çok büyük kavga çıkar burada bir halı için. Mağaza ıslanmış halıyı satıyormuş. Islansa hiç satmazsın. Kaskosu yok mu? Devlet karşılasın. Pandemi bedava” ifadelerini kullandı.  Ucuzluk için sıraya giren Yusuf Cabbar ise “Kalabalık ne yapsın millet de bir umut gelmiş. Belki ucuz halı buluruz diye. Herkes şaşkın şaşkın bakıyor” diye konuştu

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: