Antalya
15.12.2020
A
ARŞİV , YAŞAM , TARIM
Göktepeli kadınlar üretiyor
Göktepeli kadınlar üretiyor

Karaman'ın Sarıveliler ilçesine bağlı Göktepe beldedesinde kurulan kooperatif, bahçelerinde yetiştirdikleri ürünlerini "Göktepe Doğal" markasıyla pazarlayarak kadınlara ekonomik ve sosyal katkı sağlamaya devam ediyor.

Göktepe Kadın Kooperatifi Başkanı Devrim Doğan “7 kurucu üyeyle Göktepe Kadın Kooperatifimizi kurduk. Gün geçtikçe üye sayımızı artırıyoruz. Kooperatifimizin kuruluş amacı beldemizde ve çevre köylerdeki kadınlarımızın üretmiş oldukları domates, kabak, fasulye kurusu, nane, fesleğen, dağdan doğal ortamdan topladıkları sumak, kekik ve çıtlık gibi ürünlerin ekonomik kazanca dönüştürülmesi ve kadınlarımızın sosyal hayata adapte olmalarını sağlamak” dedi.

KENDİ SHOWROOMUMUZU AÇTIK

Göktepe Kadın Kooperatifi Başkanı Devrim Doğan “Birlikten güç doğar felsefesiyle hep beraber üretmek ve kadınlarımıza ekonomik gelir sağlamak istiyoruz. Kadınlarımızın kendi ürettiği, ürünleri kurutup, temizleyip güzelce paketledikten sonra 'Göktepe Doğal' markasıyla PTTAVM üzerinden pazarlıyoruz. Kendi showroomumuzun da açılışını yaptık ve tüketicinin hizmetine sonduk. Ürünlerimizi başta çevre il ve ilçeler olmak üzere ülkemizin her yerine sanal ortamda tüketiciye buluşturuyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: