Antalya
10.12.2020
A
ARŞİV , POLİTİKA
Uysal görevden almayı değerlendirdi: Ne söylesem yanlış anlaşılacak
Uysal görevden almayı değerlendirdi: Ne söylesem yanlış anlaşılacak

Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal, Başkan Böcek'in Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Karakuşu görevden alması ile ilgili soruya, "Olumlu olumsuz bir şey diyemem. Ne söylersem yanlış anlaşılmaya elverişli" dedi. 

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal , "Başkan Böcek'in Karakuş'u görevden alması ve CHP İl Başkanı Nusret Bayar'ın tepkisini nasıl değerlendiriyorsunuz" şeklindeki soruya, "Belediyelerde çalışacağı kadroyu belirleme yetkisi yasal olarak başkanda" karşılığını verdi. Başkan Uysal, Büyükşehir Belediyesi'nde yaşanan atama kriziyle ilgili soru üzerine şöyle konuştu:

 

"İl, ilçe başkanı tutum ve değerlendirmelerini kamuoyu ile paylaştı. Nihayetinde bağlayıcılığı olan belediye başkanının tasarrufu. Hukuki geçerliliği olan bu. Siyaset temsilcilerinin kendi ifadelerini dile getirmesi doğal. Bir üye olarak ben siyaset temsilcilerinin açıklamalarının dışında onların aksine ifade etmem mümkün değil. Seçilene kadar siyaset hakim kararlara. Seçildikten sonra belediye başkanının yetkisinde. Olumlu olumsuz bir şey diyemem. Ben de bir belediye başkanıyım. Yapacağım değerlendirme ne söylersem yanlış anlaşılmaya elverişli. Sürece katkıda bulunmuş olmam. Bir tarafta siyasetçi, diğer tarafta belediye başkanı var. Bir yorum yapmak istemiyorum."

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: