Antalya
10.12.2020
A
ARŞİV , POLİTİKA
CHP İl Başkanı Bayar: Görevden alma şık olmadı
CHP İl Başkanı Bayar: Görevden alma şık olmadı

Büyükşehir Belediye Başkanı Başkan Böcek'in, Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Karakuş'u görevden almasına tepkiler sürüyor.CHP İl Başkanı Bayar, "Daha göreve gelir gelmez böyle bir atama şık olmamıştır. Sonuçta başkanın tasarrufundadır ama örgütlerin tepkileri var" dedi. 

 

Koronavirüs tedavisinin ardından yaklaşık 4 ay sonra görevine başlayan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in, Genel Sekreter Yardımcısı olarak atanan Hüseyin Karakuş'u görevden alıp uzman olarak atamasının yankıları sürüyor.

 

BÖCEK'E TELEFONLA ULAŞAMIYORUM'

 

CHP İl Başkanı Nusret Bayar ise Başkan Böcek'in sağlığına kavuşmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bayar, "Belediye kurumsal bir yapıdır ve belediyeyi meclis ve başkanı yönetir. Bu atamalar başkanın uhdesindedir. Önceden vekalet eden arkadaşımız öyle bir tasarruf yaptı, başkanımız böyle bir tasarruf yaptı. Daha göreve gelir gelmez böyle bir atama şık olmamıştır. Sonuçta başkanın tasarrufundadır ama örgütlerin tepkileri var, o tepkiyi dile getirdim" diye konuştu. CHP İl Başkanı Bayar, Başkan Böcek ile görüşüp görüşmediğinin sorulması üzerine, "Başkanı telefonla aradım, ulaşamadım, WhatsApp'tan aradım ulaşamadım" dedi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: