Antalya
07.12.2020
A
GÜNDEM , SAĞLIK
3.500 kişi kısıtlamasını kimse dinlemedi
3.500 kişi kısıtlamasını kimse dinlemedi

Antalya’da koronavirüs tedbirleri kapsamında Şarampol Kapalıyol’a girişler, 3 bin 500 kişi ile sınırlandırıldı. Giriş ve çıkışlarda kontrol yapılmazken, ara sokaklara koyulan bariyerleri aşanlar denetimsiz olarak caddeye giriyor.

Vaka sayılarının yüzde 100 arttığı Antalya'da, koronavirüs tedbirleri kapsamında, Muratpaşa İlçe Hıfzıssıhha Kurulu'nca yaya yoğunluğunun olduğu Şarampol Kapalıyol’a girişler, 3 bin 500 kişi ile sınırlandırıldı. Caddenin giriş ve çıkışları, bariyerlerle kapatılırken, kişi sayısı konusunda kontrol yapılmadı. Ara sokaklara kurulan bariyerlerin yanlarından veya iş yerlerinin içinden geçenler ise caddeye giriş yaptı.

BANKLAR KAPATILDI AMA

Tedbirler kapsamında caddedeki banklar da oturulmaması için şeritlerle kapatıldı; ancak bu yasağa da uyulmadığı gözlendi. Kimi şeritleri yırtarak, bankların üzerinde yemek yerken, kimi de yanındaki korkulukların üzerine oturdu. Cadde girişinde zabıta ekipleri tarafından maske kontrolü yapılırken, yürüyenlerin bazılarının maske takmadığı görüldü.

SAYIM NASIL YAPILACAK?

Caddede iş yeri bulunan Nurettin Şahin, “Buradaki kişi sayısının sınırlandırılması işlerimizi düşürecek ama alınan karara saygılıyız. Yeni bir uygulama olduğu için zaman zaman sıkıntı yaşıyoruz. Amacımız koronavirüs illetinden bir anca önce kurtulmak. Burası 3 bin 500 kişi ile nasıl sınırlandırılır, sayımı nasıl yapılacak, bilmiyorum" dedi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: