Antalya
05.12.2020
A
ARŞİV , TARIM
Tarımda üretim devam etti
Tarımda üretim devam etti

Sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulan çiftçiler gece gündüz demeden aralıksız üretime devam ediyor. 

Örtü altı sebze üretim merkezlerinden Antalya’nın Kumluca İlçesinde çiftçiler sokağa çıkma yasağına rağmen aralıksız ürettikleri sebze meyveyi toptancı hallerine ulaştırıyor. Çiftçiler aile işletmesi olan seralarında çalışıyor, ürünlerini topluyor, Türkiye’nin değişik bölgelerine ulaştırılması için toptancı halinin yolunu tutuyor. Seralarda ise ürün olarak domates, biber ve patlıcan başı çekiyor.

YASAK KAPSAMINDA DEĞİL

  Bakanlığın çiftçilere üretmeleri için tam destek verdiğini belirten Kumluca Ziraat Odası Başkanı Hidayet Kökçe, “12 ay üretime devam ediyoruz.  Gecemiz gündüzümüz, yazımız, kışımız olmadan sürekli çalışan çiftçi kesimi olarak Covid 19 dan dolayı bizim herhangi bir yasağımız yok.  Allah razı olsun devletimizden. Üretime devam etmemiz için bize ful destek verdi” dedi.

  GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ"

  Mahsuni Kamit  isimli üretici "Bizim için yasak yok. Gece gündüz çalışıyoruz. Sadece üretiyoruz" derken Hatice Sağlam da “Ben bu sene liseyi bitirdim. Domatesleri topluyoruz. Babamız götürüp hale satıyor. Bizim için yasak pek de bir etkili olmadı. Kendi seramızda çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: