Antalya
03.12.2020
A
GÜNDEM , POLİTİKA
15 yıllık müdür görevden alındı
15 yıllık müdür   görevden alındı

İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar görevden alında yerine,  İl Müdür Yardımcısı İlknur Selçuk Köker atandı

 

Antalya Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü'ne 2005 yılında dönemin Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç tarafından atanan İbrahim Acar, 15 yıldır devam eden il müdürlüğü görevinden sürpriz bir kararla alındı. İbrahim Acar, Antalya'da kamu kurum ve kuruluşlarında il müdürü olarak 15 yıldır devam eden müdürlük göreviyle, en uzun süre il müdürü olma unvanını elinde bulunduruyordu.

 

VALİ YAZICI MAKAMA ÇAĞIRDI

 

Edinilen bilgiye göre Antalya Valisi Ersin Yazıcı. İbrahim Acar; il müdür yardımcısı İlknur Selçuk Köker ile birlikte dün  makamına çağırdı.. Vali Yazıcı, İbrahim Acar'a görevden alındığını, yerine de geçici olarak İlknur Selçuk Köker'in vekalet edeceğini bildirdi. Acar'ın valilik emrine alındığı öğrenildi. Görevden alınma sebebinin de Teftiş Kurulu Raporu doğrultusunda oluğu belirtildi. Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü görevine vekaleten atandığını doğrulayan İlknur Selçuk Köker, Bakanlığın takdiriyle bu göreve getirildiğini ve devlette devamlılığın esas olduğunu söyledi.

YEDİ BAKAN GÖRDÜ

İbrahim Acar, 2005 yılı mayıs ayında itibaren Kültür ve Turizm İl Müdürü olarak, 15 yıllık süreçte 8 bakan gördü. Sırasıyla Atilla Koç, Ertuğrul Günay, Ömer Çelik, Yalçın Topçu, Mahir Ünal, Nabi Avcı ve Numan Kurtulmuş ile görev yaptı. En son 2018'in Temmuz ayından bu yana da Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile çalıştı. DHA

 

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: