Antalya
29.11.2020
A
GENEL , YAŞAM
Pandemi hiçe sayıldı
Pandemi hiçe sayıldı

Antalya’nın sahillerinde sosyal mesafe yine unutuldu. Adeta insan akınına uğrayan Konyaaltı sahilinin çoğu noktasında ise koronavirüs önlemleri hiçe sayıldı.

Takvimler kışı göstermesine rağmen  turizmin başkenti Antalya'da yazdan kalma günler yaşanıyor. Hava sıcaklığının 21 derece olduğu kentte güneşli havayı fırsat bilenler sokağa çıkma kısıtlamasının ardından dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'ne akın etti. Sahile gelen bazı kişiler kumların üstüne yatarak güneşlenirken bazıları ise su sıcaklığı 23 derece olan denize girdi.

SOSYAL MESAFE UNUTULDU

Öğle saatlerinde bir anda yoğunlaşan sahilin çoğu noktasında Covid-19 salgını nedeniyle alınması gereken önlemler hiçe sayıldı.  Birçok yerde sosyal mesafe korunmazken, bazı kişiler de sosyal mesafelerini koruyarak oturdu. Çocuklar ise kumlarda oynadıktan sonra denize girerek eğlendi.

 

SAHİL PARKTAN DAHA GÜVENLİ

Çocuklarıyla birlikte kısıtlamanın ardından sahile gelen Fulya Avcı Küçükay, ". Kısıtlamanın ardından genelde hiçbir yere bulaşmadan sahile geliyoruz. Çocukları parkta oynatmaktansa sahile getirmek daha güvenli" dedi. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: