Antalya
27.11.2020
A
GENEL , POLİTİKA
Rantçılar, Büyükşehir’i ele geçirmeye çalışıyor
Rantçılar, Büyükşehir’i ele geçirmeye çalışıyor
Büyükşehir Belediyesi’nin bazı çıkar ve rant çevreleri tarafından ele geçirilmeye çalışıldığını savunan  CHP İl Başkanı Bayar, “Başkanımız dönene kadar Başkanvekili Hacıarifoğlu’nun yanındayız” dedi. 
 

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Hacıarioğlu’ya karşı bir karalama kampanyası başlatıldığını ileri süren CHP İl Başkanı Nusret Bayar, “Bazı rantçı gruplar, Büyükşehir  Belediyesi’ndeki bürokratlarla  birlikte hareket ederek kendilerine fırsat yaratma çabası içindeler…  Ancak CHP Antalya örgütü olarak buna müsade etmeyeceğiz!” dedi.

HACIARİFOĞLU ENGELLENMEK İSTENİYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine, 17 Ağustos’ta  görevini vekaleten Mehmet Hacıarifoğlu’na devrederek hastane yattığını hatırlatan Bayar, “Tüm Antalya halkı gibi, CHP İl Örgütü de Muhittin Başkan’ın bir an önce iyileşip görevinin başına döneceği günü bekliyor. O gün gelene kadar Mehmet Hacıarifoğlu, Başkanımızı temsilen, belediyeyi yönetmektedir. Ama bazı çıkar grupları, rantçılar Büyükşehir Belediyesi’ni bir türlü rahat bırakmamaktadırlar. Çeşitli isimler üzerinden türlü senaryolar üretilerek Başkanvekili Mehmet Hacıarifoğlu’nun görev yapması engellenmeye çalışılmakta ve kendisi çirkin dedikodulara maruz bırakılmaktadır. CHP Antalya İl Örgütü olarak Muhittin Başkan’ın almış olduğu karar doğrultusunda görevlendirdiği Mehmet Hacıarifoğlu’nun yanındayız ve her türlü çalışmasına katkı koyuyoruz” dedi.

RANTÇILARA GEÇİT VERMEYECEĞİZ

Başkan Muhittin Böcek’in takdiriyle başka bir isim vekaleten atansaydı ona da aynı şekilde saygı göstereceklerin ve onun da yanında olacaklarını vurgulayan Bayar açıklamasını şöyle sürdürdü:

 “Antalya’nın birçok sorunu vardır, hizmet bekleyen ilçeler, köyler vardır, planlaması yapılmış aksamadan yürümesi gereken işler vardır. Belediyede ise kentin rantından faydalanmak isteyen güç odakları varlık göstermektedir. Bu güç odaklarının bazı belediye bürokratları ile birlikte hareket ettiğini kamuoyu görmektedir. CHP Antalya İl Örgütü olarak bu güç odaklarına ve rantçılara geçit vermeyeceğiz! Büyükşehir Belediye Başkanvekilliğinin tartışılması ve değiştirilmesi yönündeki bütün çabalar, bu rantçılardan ve talancılardan gelmektedir. Pandemi sürecinde işyerleri kapanan, geçinmekte zorlanan, kirasını, vergisini ödeyemeyen yüzbinlerce insan kamudan hizmet beklerken, rant ve çıkar gruplarının ‘daha fazla kazanacağız’ diye Büyükşehir Belediyesi üzerinden çevirmeye çalıştıkları senaryolara geçit vermeyeceğiz. Büyükşehir Başkanvekilimiz Mehmet Hacıarifoğlu ile birlikte, Muhittin Başkanımızın iyileşip görevini teslim aldığı zamana kadar, çalışmalara devam edeceğiz” 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: