Antalya
25.11.2020
A
GENEL , POLİTİKA
Kadına şiddet politiktir
 Kadına şiddet politiktir

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Deveci, yaptığı açıklamada “Kazanılmış haklarımıza dahi göz diken, iktidara karşı, ‘Kadına yönelik şiddet politiktir!’ diye haykırmayı sürdüreceğiz.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla basın açıklaması yaptı. Kadınların şiddete, istismara, yoksulluğa, güvencesizliğe sıkıştırılmış hayatlar yaşadığını savunan Deveci, “Pandemi döneminde bu sorunların daha da büyümesi yetmezmiş gibi; kazanılmış haklarımıza dahi göz diken, kadınları “fıtrat ve kader” arasına sıkıştıran bir iktidarla mücadele ediyoruz. Kadınların kıyafetinden kaç çocuk doğuracağına, nafaka hakkından İstanbul Sözleşmesi’ne kadar uzanan ellere, gereken cevabı her gün büyüttüğümüz örgütlü mücadelemiz ile veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. ‘Kadına yönelik şiddet politiktir’ diye haykırmayı sürdüreceğiz” diye konuştu

CESARET BİZİZ, AZİM BİZİZ

Kadına yönelik şiddet, ayrımcılık ve hak ihlallerinin her geçen gün artarak devam ettiğini kaydeden Deveci açıklamasını şöyle sürdürdü:  “Bizler Halide Ediplerden, Bahriye Üçoklardan, Türkan Saylanlardan aldığımız ilhamla, kadınların demokrasi, eşitlik ve insan hakkı mücadelesini uluslararası dayanışma içinde sürdüreceğiz. Sokakları, meydanları, kampusları, fabrikaları, tarlaları terk etmeyeceğiz. Hayatı kurduğumuz her alanda sözümüzü çoğaltacağız. Siyaset yapmaktan da emeğimizin hakkını savunmaktan da vazgeçmeyeceğiz. Eşit, özgür ve demokratik bir gelecek; biz kadınların ellerinde yükselecek. Yaşamın her köşesini sevgiyle, barışla, kardeşlikle, güvenli bir gelecekle donatacağız. El ele verip, önce eril zihniyeti sonra dünyayı değiştireceğiz. Cesaret biziz. Azim biziz. Emek biziz. Biz kadınlarız. Biz her iki kişiden biriyiz. Bu 25 Kasım hepimize, kardeşliğin, dayanışmanın, eşitliğin, mücadelenin ve kazanımların habercisi olsun!" 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: