Antalya
24.11.2020
A
GENEL , EĞİTİM
Öğretmenlerimiz değişimin temeli
 Öğretmenlerimiz değişimin temeli

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen törene katıldı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde düzenlenen törene, Vali Yazıcı'nın yanı sıra, Garnizon Komutanı Piyade Albay Erdal Köse, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Hacıarifoğlu, Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Başoğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, il protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

SİZLE OLMAKTAN ÇOK MUTLUYUM

Koronavirüs tedbirlerinin ön planda olduğu tören, İstiklal Marşıve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un mesajının okunmasıyla başladı. Terör örgütü tarafından şehit edilen Antalyalı öğretmenler Ali Boşgelmez, Abdullah Kara, Metin Kaynar ve Mustafa Küçük'ün anıldığı programda konuşan Vali Yazıcı, “24 Kasım Öğretmenler Günü'nde burada siz değerli öğretmen arkadaşlarımla birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. Öncelikle başta şehit olan öğretmenlerimiz olmak üzere vefat eden öğretmenlerimizi Allah'tan rahmetle ve minnetle yâd ediyor, emekli olan öğretmenlerimize de sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir yaşam diliyorum" şeklinde konuştu.

 

GELECEK ÖĞRETMENLERİN ESERİDİR

Ülkemizin, ancak eğitim hizmetlerindeki kaliteyle ve öğretmenlerin fedakârca ürettiği bilgilerle gelişeceğini ifade eden Vali Yazıcı, “Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ifadesiyle; 'Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir.' Toplumları değiştirebilen, değiştirip dönüştürecek olan birkaç kişi vardır. Bunlardan biri liderlerdir. Bir diğer grup ise siz değerli öğretmenlerimizsiniz. 28 yıllık meslek hayatımda, Anadolu'da bir köyümüzdeki bir kasabamızdaki Mehmet öğretmenin, Ayşe öğretmenin o köyü, o kasabayı nasıl değiştirdiğine dair anıları gururla dinledim. İnanıyorum ki Türk öğretmenleri, gençlerimizin geleceğe hazırlanmasında, kendilerine inanmaları yeterlidir" diye konuştu. Vali Yazıcı, konuşmasının ardından emekli öğretmenlere hizmet belgesi takdim etti. Program, mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin 'Öğretmen Andı' okuması, şiir ve halk oyunlarıyla son buldu.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: