Antalya
23.11.2020
A
GENEL , SAĞLIK
Pazarda virüs korkusu
Pazarda virüs korkusu

Covid-19 hastalığının yeniden atağa geçmesinin ardından Antalya'da semt pazarlarındaki yoğunlk da azaldı.  Maske ve sosyal mesafe kuralına uyan vatandaşlar, alışverişlerini endişe içinde yapıyor.

 

Tüm ülke genelinde hafta sonu belirli saat aralığında gerçekleştirilen sokağa  çıkma kısıtlaması sonrası Antalya’da, kurulan semt pazarlarında da yoğunluğun az olduğu görüldü. Konyaaltı ilçesi Siteler Kapalı Semt Pazarı’na alışveriş için gelen vatandaşların maske kuralına  uydukları, sosyal mesafe kuralını ise zaman zaman ihlal ettikleri görüldü. Pazarcı esnafının hem maske hem eldiven takarak hizmet verdi.

 PAZARCI VE MÜŞTERİ DUYARLI

  Pazarcı esnafı Hüseyin Yıldırım, pazarda yoğunluğun normal olduğunu herkesin ekmeğini evine götürebileceğini söyledi. Vatandaşların pazarda yüzde 95’lere yakın kurallara uyduğunu dile getiren Yıldırım, “Esnafımız da, vatandaşlarımız da duyarlı. Eskiden pazar çok daha kalabalık olurdu. Pazarcının üçte biri kadar içeriye müşteri alınıyor. Pazarda biz kendimizi güvende hissediyoruz” dedi.

 PAZARA ERKEN GELİYORUM

 Nezihe Yurtseven, kalabalık olduğu için pazara korkarak geldiğini ama gelmeye mecbur olduğunu söyledi.  Necla Kaplan, mümkün olduğunca önlemler almaya çalıştığını belirterek, “Acil ihtiyacım olmadıkça dışarı çıkmak istemiyorum. Ben genelde pazara erken geliyorum kalabalık oluşmasın diye. Bir an önce alışveriş yapıp çıkmak istiyoruz” dedi. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: