Antalya
23.11.2020
A
GENEL , EĞİTİM
Öğretmenlerimiz baş tacımız
Öğretmenlerimiz baş tacımız

 

VALİ ERSİN YAZICI:

 Öğretmenlerimiz; mesleğine kendini adayarak, istikbalimizin teminatı olan genç nesillerimizin yolunu aydınlatan, gençlerimizin vatanına ve milletine faydalı bireyler olarak yetişmesinde onları ilmek ilmek işleyen ve hiç bir şekilde yılmadan, yorulmadan bu kutsal görevi yerine getiren kişilerdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, büyük ve güçlü Türkiye'nin inşası yolunda emek veren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere görevi başında şehit olan ve ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyorum.

 

CHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ CAVİT ARI:

Öğretmenlik mesleği sadece eğitim, öğretim sürecinde edinilen bilgileri sınıfta öğrencilere aktarmak değil, bilgi yanında tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir ki, geleceğin aydınlık ve güçlü Türkiye’sinin inşasında rol alacak gençlerimiz ve çocuklarımız öğretmenlerimizin ellerinde şekillensin.Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bilimsel temellere dayalı eğitim anlayışını benimseyen, ülkemizin çağdaş geleceği için çocuklarımızı ve gençlerimizi büyük bir emek ve gayretle yetiştiren tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

 

AK PARTİ ANTALYA MİLLETVEKİLİ ATAY USLU:

Gerçekleştirdikleri eğitim öğretim faaliyetiyle adeta istikbalimizi de şekillendirmektedirler. Öğretmenlerimiz, ülkemizin her coğrafyasında, her ikliminde cansiperane gayret sarf ediyorlar. Bu memleketin çocuklarını ilimle, bilgiyle buluşturan öğretmenlerimiz her türlü övgüye ve takdire layıktır. Tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü gönülden kutluyorum

 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN BÖCEK:

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün “Öğretmenler, sizin başarınız Cumhuriyetin başarısı olacaktır” sözüyle de ifade ettiği gibi yeni nesiller sizlerin ellerinde şekillenecek,  Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyor, beni yetiştiren ve bugünlere gelmeme vesile olan öğretmenlerim başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü bir kez daha kutluyorum. Eğitime yıllarını veren emekli öğretmenlerimize sağlıklı ve uzun yıllar diliyor, ebediyete intikal eden öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

 

MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI ŞÜKRÜ SÖZEN:

Ulu Önderimiz ve Türkiye Cumhuriyeti'nin Başöğretmeni Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün n izinden gidip, çocuklarımızı ilmin, fennin, modern teknolojilerin ışığında yetiştirmenin sorumluluğunu yüklenen öğretmenlerimize minnettarız. Bu duygularla değerli öğretmenlerimizin önünde saygı ve sevgiyle eğiliyor, başta Başöğretmenimiz Ulu Önderimiz Atatürk olmak üzere hakkın rahmetine kavuşmuş öğretmenlerimizi minnet ve saygıyla anıyor ve 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum.

 

ANTALYA SERBEST MUHASEBECİ VE MALİ MÜŞAVİRLER ODASI BAŞKANI EMRULLAH TAYFUN: Kalkınmanın temel şartı olan eğitim ve öğretimin kalitesi, bir toplumun dünya üstündeki yerini belirler. Bu yolda öğretmenlerimiz, en zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimsemektedir. Bu kutsal ve meşakkatli mesleği yerine getiren öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, bu vesile ile Baş Öğretmen Ulu Önder Atatürk’ü saygıyla anıyorum

MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI ANTALYA ŞUBE BAŞKANI PROF. DR. İBRAHİM ATMACA:

 Ülkemizin ve cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkacak nesiller yetiştirme görevi, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir mesleki görevdir. Hiç kuşkusuz ki çocuklarımızı ne kadar iyi yetiştirebilirsek, ülkemizin yarınları da o kadar parlak olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin dört bir köşesinde fedakârca eğitim veren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi saygıyla anıyorum.

ANT AYDER BAŞKANI AHMET DİKİCİ:

Başöğretmenimiz Atatürk'ün Öğretmenler "Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" sözü ile ifade ettiği gibi öğretmenlerimiz toplumumuzun inşasında çok  önemli bir konumdadır. Ülkemizin ve cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkacak nesiller yetiştirme görevi bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir mesleki görevdir. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin dört bir köşesinde fedakârca eğitim veren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyor başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi saygıyla anıyorum.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: