Antalya
20.11.2020
A
GENEL , POLİTİKA
Sata sata ülkeyi bitirdiniz!
Sata sata ülkeyi bitirdiniz!

Hazine ve Maliyle Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde konuşan CHP’li Vekil Arı “Ülkede satılmadık fabrika, tesis bırakmadınız” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Cavit Arı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen Hazine ve Maliye Bakanlığının 2021 Yılı Bütçe Teklifi üzerine yaptığı konuşmada, yeni atanan Bakan Lütfi Elvan’a çeşitli sorular sorup bazı eleştiri ve önerilerde bulundu.

BİR ŞEY BIRAKMADINIZ!

Hükümetin özelleştirme politikalarını eleştiren Arı, “Son dönemdeki özelleştirmelerle beraber neredeyse ülkede cumhuriyetin kuruluşundan bugüne, o kısıtlı imkânlar içerisinde yapılan tüm yatırımlar, fabrikalar, yollar, köprüler her şey satıldı. Maşallah sata sata bir şey bırakmadınız bu ülkede. En sonunda, devletin çok az sayıda fabrikası veya yatırımı kaldı. Öyle ki, bakın, 1973 yılında bu ülke kendi imkânlarıyla köprü yapılabildi, 1986 yılında kendi imkânlarıyla ikinci köprüyü yapabildi. Cumhuriyetin ilanından beri sayısız fabrikalar yapıldı ama maalesef ki bunların hepsi Özelleştirme İdaresi tarafından satıla satıla ‘elimizde hiçbir şey kalmadı’ diyebileceğimiz bir noktadayız.” dedi.

HALKIMIZ BORÇLANDIRILIYOR

Kamu özel işbirlikleriyle yapılan bazı hatalı yatırımlarla ülkenin geleceğinin borç altına sokulduğunu ileri süren Cavit Arı, “Anlata anlata biz yorulduk ama siz anlamak istemiyorsunuz.  Devlet imkânlarıyla yapabileceğiniz tüm yatırımları, kamu-özel iş birliği yatırımlarıyla yaptığınız için halkımız borçlandırılmakta. Biz yatırıma karşı değiliz, devlet bu yatırımların hepsini kendi imkânlarıyla yapabilecek güçtedir.” diye konuştu.

 FAİZSİZ EV SİSTEMİ ALARM VERİYOR

Öte yandan faizsiz sistemle insanları ev sahibi yaptığını iddia eden bazı firmaların bir takım mağduriyetlere yol açabileceğine dikkat çeken Antalya Milletvekili Cavit Arı şöyle konuştu:   “Faizsiz ev ve konut edindirme kampanyaları ve şirketleri konusunda kırmızı alarm var gibi… Bu konuda bana iletilen şikâyetler ve rahatsızlıklar var. Konu hakkında erken bir aşamada önlem almak gerektiğine inanıyorum. Vatandaşımızın bu yöntemlerle ileride mağdur olmasının önüne geçmemiz gerekir.”

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: