Antalya
19.11.2020
A
ARŞİV , POLİTİKA
Arı’dan bütçe eleştirisi
Arı’dan bütçe eleştirisi

2021 yılı bütçe görüşmelerinde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank’ın projelerini eleştiren CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, “Bu projeleri 18 yıldır neden yapmadınız?” dedi.

 

CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 2021 yılı bütçe görüşmelerinde bakanlığın icraatlarını ve Bakan Mustafa Varank’ı eleştirdi. Türkiye’de teknolojinin gelişmesini, ekonominin iyileşmesini, fabrika sayısının artmasını istediklerini beirten Arı, “İnovasyon ve girişimcilik öncülüğünde güçlü büyümeyi çözeceğinizi söylüyorsunuz. Bugüne kadar niye çözmediniz? Buraya vaatler silsilesi taşıyan bir sunum kitapçığıyla gelmişsiniz. Kitapçıkta ‘Çözeceğiz’, ‘Yapacağız’, ‘Başaracağız’ şeklinde vaatler dolu. Biz sizden, ‘Evet, çözdük ve bu ülkeyi bilim ve teknoloji anlanında ileriye taşıdık’ demenizi bekleriz. Yapın, elinizi tutan yok, on sekiz senedir yapsaydınız” dedi.

 

BU NASIL YERLİ VE MİLLİ

Milletvekili Arı, konuşmasında  yerli araba üretiminde de bahsederek “Türkiye'nin sorununun, katma değeri yüksek ürün elde etme sorunu olduğunu biliyoruz. Bu ülkede yerli ve millî bir arabanın yapılmasından biz de çok mutlu oluruz; yeter ki yerli olsun, söylendiği gibi millî olsun, söylendiği gibi gününde üretimi yapılsın. Elektrikli motoru Alman’dan, bataryası Çin'den, araç entegrasyonu Almanya'dan, şasi sistemleri İngiliz'den, tasarımı İtalya'dan; alın size yerli ve millî araba! Teknolojisiyle, çizimiyle, motoruyla, her şeyiyle yabancı kaynaklardan alacağınız bir araca siz yerli ve millî ne kadar diyebilirsiniz?  Hadi yine ‘yerli ve milli’ diyelim, yeter ki gününde üretilsin, tek temennimiz bu” dedi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: