Antalya
18.11.2020
A
GENEL , YAŞAM
Onlar ‘Bizim Otizm Köyü’nde çok mutlu
Onlar ‘Bizim Otizm Köyü’nde çok mutlu

Akdamlar Mahallesi’nde Konyaaltı Belediyesi tarafından da restore edilerek kapılarını açan ‘Bizim Otizm Köyü’nde otizmli gençler, el sanatından aşçılık kursuna kadar pek çok alanda aldıkları eğitimle hayata tutunuyor.

Konyaaltı Belediyesi tarafından da restore edilen ve Konyaaltı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Antalya Otistik Bireyler Spor Kulübü Derneği işbirliğiyle hizmete açılan “Bizim Otizm Köyü”nde otizmli gençler el sanatları, tarım, aşçılık, müzik ve beden eğitimi kursları ile hayata sıkı sıkıya bağlanıyor. Antalya Otistik Bireyler Spor Kulübü Derneği Başkanı Perihan Bal, “Bizim Otizm Köyü”nde 14 öğretmenle 42 otizmli gence eğitim verdiklerini, çeşitli aktivitelerle bu gençleri hem hayata hazırladıklarını hem de ailelerin yükünü hafiflettiklerini söyledi.

 

HAYATPARK’A OTİZM MERKEZİ

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen otizmli bireylere acıma ve merhamet hisleri ile değil, sevgi ve anlayışla yaklaşılması gerektiğini kaydetti. Başkan Esen, “Onlar bizim canımız. Onlara yaşamlarını adayan ailelerimize destek olmaya devam edeceğiz. Bu düşünceyle yapımı büyük ölçüde tamamlanan HayatPark içerisinde otizm merkezi kurmayı planlıyoruz. Bununla ilgili hazırlıklarımız tüm hızıyla devam ediyor” dedi. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: