Antalya
18.11.2020
A
GENEL , YAŞAM
10 gün sonra taburcu olabilir
10 gün sonra taburcu olabilir

AÜ Hastanesi’nde tedavisi devam eden Böcek’in sağlık durumu ile ilgili bilgi veren Rektör Özkan, “Başkan normal olarak besleniyor, rahatlıkla oturabiliyor. 10 güne kadar taburcu olabilir" dedi.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, tedavileri süren Başkan Böcek’in sağlık  durumuyla ilgili açıklama yaptı ve müjdeli haberler verdi.

NORMAL BESLENİYOR, OTURABİLİYOR

Prof. Dr. Özkan, "Başkan Böcek'in tedavisi devam ediyor. Normal olarak besleniyor, rahatlıkla oturabiliyor ve fizik tedavisi yoğun bir şekilde devam ediyor. Başkanımızın durumu yavaş yavaş daha iyiye gidiyor. Ancak taburcu olmasıyla ilgili net bir süre söz konusu değil, bir hafta ya da 10 gün sürebilir. Çok uzun bir süreç olmayacağını düşünüyorum" diye konuştu.

ERCENGİZ’İN DE DURUMU İYİ

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in de sağlık durumunun iyiye gittiğini söyleyen Prof. Dr. Özlenen Özkan, "Başkan Ercengiz'in tedavisine serviste devam ediyoruz. Genel durumu iyi, oksijen ihtiyacı yok, tedavi ve takipleri devam ediyor” dedi.  

PERSONELE TEŞEKKÜR

Tedavilerin yoğun şekilde devam ettiğini kaydeden Özkan; “Her iki başkanımızın ve hastalarımızın sağlığına kavuşması için bütün sağlık çalışanı arkadaşlarımız canla başla çalışıyor, onlara bir kere daha teşekkür ediyorum. Pandemi sürecinde vatandaşlarımızı salgına karşı daha da duyarlı olmaya davet ediyorum" diye konuştu

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: