Antalya
17.11.2020
A
GENEL , POLİTİKA
ÖSO gösteri yaparken madenciler konuşamıyor
ÖSO gösteri yaparken madenciler konuşamıyor

İYİ Parti Milletvekili Bahşi, Meclis’e verdiği soru önergesinde; Suriyeli sığınmacılar diledikleri gibi protesto gösterisi yaparken, hak arayan madencilere neden izin verilmediğini sordu

 

 

 

İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun cevaplaması istemiyle soru önergesi verdi.

2911 SAYILI KANUNA ATIF

Somalı madencilerin konuşamadığı, röportaj bile veremediği ülkemizde ÖSO bayraklı Suriyeli sığınmacıların gösteri yapmasına göz yumulduğunu belirten Bahşi, 2911 sayılı Toplantı Ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na göre yabancıların toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenlemeleri, İçişleri Bakanlığının iznine bağlıdır. Suriyeli sığınmacılarbu eylemleri yapmak için kanun doğrultusunda İçişleri Bakanlığından izin almışlar mıdır?” diye sordu.

 

SOMALI MADENCİ VURGUSU

Suriyeli sığınmacıların bu gösteri ve yürüyüşlerinde taşıdıkları pankart ve bayraklar için Valilikten izin alıp almadıklarını soran Bahşi, “Eğer izin alınmamışsa Arapça yazılı bezler, ÖSO ve El Nusra bayraklarının açıldığı eylemlere emniyet güçleri neden izin vermiştir? Sokaktaki vatandaşın maske takmaması konusunda sıkı denetimler sürerken, bu tür eylemlere neden müdahale edilmemiştir? Suriyeli sığınmacıların yaptığı bu tür eylemlerin ülkenin geleceği için büyük tehlike olduğunu düşünüyor musunuz? Somalı madencilerin konuşamadığı, röportaj bile veremediği ülkemizde bu ÖSO bayraklı sığınmacıların gösteri yapmasına göz yumulmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorularını sordu.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: