Antalya
16.11.2020
A
GENEL , YAŞAM
Koronavirüse davetiye çıkarıyoruz!
Koronavirüse davetiye çıkarıyoruz!

Antalya’da uzayan yaz insanların sokaklara akın etmesine neden oluyor. Ancak kentin işlek caddelerinde sosyal mesafe kuralı adeta hiçe sayılıyor.

Kasım ayında adeta yaz havasının yaşandığı Antalya’da caddelerde adeta insan seli oluşuyor. Pandeminin önüne geçmek için alınan önlerden biri olan maske takma kuralına çoğu vatandaşın uyduğu görülürken, sosyal mesafe kuralının ise çoğunlukla ihmal ediliyor.

 Kentin en işlek caddelerinden olan Kazım Özalp Caddesi’nde(Kapalı Yol) vatandaşların çoğunluğunun maskelerini taktıkları, buna karşılık sosyal mesafe kuralına aldırış etmeden alışveriş yaptıkları, sohbet ettikleri ve bir arada durdukları gözlemlendi. Bazı vatandaşların ise sosyal mesafelerini gözeterek, banklarda oturdukları görüldü.

  YOĞUNLUK DENETİME ZARLAŞTIRIYOR

Denetimlere rağmen işin önüne geçilemediğini söyleyen Ahmet Buket, emniyet ve zabıta görevlilerin yoğunluk nedeniyle vatandaşları kontrol etmekte güçlük çektiğini söyledi

Hakan Durmuş ise “Bana göre konulan yasaklar ve denetimler yetersiz. Sosyal mesafe yok. Toplu taşımalar hınç hınca dolu. Vatandaşa da bir şey diyemiyorsun herkes işine gücüne gidiyor” dedi.

"YANIMIZA OTURMAK İSTEDİ, İZİN VERMEDİK"

Sosyal mesafenin de gözetilmediğine dikkat çeken Durmuş, “Haberleri açtığınızda zaten her şeyi görüyorsunuz. Dilde yasak var ama genel olarak her şey serbest. Sosyal mesafe sıfır!.. Herkes, ‘bana bir şey olmaz’ diyor. Az önce vatandaşın biri geldi ve yanımıza oturmak istedi ama biz sosyal mesafeyi korumak için izin vermedik. Elinde de sigara vardı” şeklinde konuştu. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: