Antalya
16.11.2020
A
GENEL , EKONOMİ
Turizmcinin en büyük umudu aşı
Turizmcinin en büyük umudu aşı

Turizmin tarihindeki en zor kış sezonuna hazırlandığını belirten POYD Başkan Atmaca, “Aşının bulunması, dibe vurmuş turizmin en hızlı şekilde ayağa kalkmasını sağlayacak” dedi. 

Turizmdeki son gelişmeleri değerlendiren Profesyonel otel Yöneticileri Derneği (POYD) Yönetim Kurulu Başkanı Ülkay Atmaca, “Turizm Kasım ayının ortasına geldiğimiz şu günlerde tarihinin en zor kış sezonuna hazırlanıyor. Hiçbir zaman kış bu kadar karanlık olmamıştı” dedi.

SEYAHAT UYARISI VAR

Koronavirüsün sektöre büyük bir darbe vurduğunu kaydeden Atmaca, “Ama bu Covid-19'un yine çıldırmış olması nedeniyle ana tedarik pazarlarımızın hemen hemen hepsinde şu an seyahat uyarısı var. Sadece Rusya ve Ukrayna şu an gelmeye devam ediyor. Bu sayıda çok az olduğu için Ekim ayı sonu itibariyle Temmuz’ da büyük bir hızla başladığı yolculuğu aynı hızlı bitirdi” diye konuştu. 

AŞI BİZİ DE KURTACAK

Turizmcinin en büyük umudunun aşının bir an önce bulunması olduğunu kaydeden POYD Başkanı sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir aşı, dibe vurmuş turizmin en hızlı şekilde ayağa kalkmasını sağlayacak. Bizler de eskisi gibi aynı inanç ve azimle işimizi yapmaya devam edeceğiz. Yine eskisi gibi gülümseyeceğiz, sarılıp kucaklaşacağız, bizi biz yapan değerlere sahip çıkacağız." 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: