Antalya
13.11.2020
A
GENEL , POLİTİKA
Büyükşehir’deki yetki krizinde son perde: Böcek, vekilini değiştirdi
Büyükşehir’deki yetki krizinde son perde: Böcek, vekilini değiştirdi

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Büyükşehir Belediyesi'ndeki Başkan Vekili Mehmet Hacıarifoğlu ve Genel Sekreter Cansel Tuncer arasındaki yetki krizine müdahale etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin ardından başkan vekilini değiştirme kararı alan Böcek, 10 gün süreyle meclis üyesi Oktay Başaran'ı başkan vekili atadı. Ardından Başkan Vekili olarak Böcek dönünceye kadar meclis üyesi Büşra Özdemir görev yapacak.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in koronavirüs tedavisine başlamasının ardından Büyükşehir Belediyesi'ndeki Başkanvekili Mehmet Hacıarifoğlu ve Genel Sekreter Cansel Tuncer arasındaki yetki tartışması, meclisteki gündem maddesiyle ortaya çıkmış, meclisteki tartışmaya konu olan maddeyi kendi isteğiyle gündeme alan Haciarifoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Antalya'ya gelmesine bir gün kala Genel Sekreter Cansel Tuncer'in bazı yetkilerine sınırlama getirmişti.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ziyaretinin ardından yaşanan yetki kriziyle ilgili karar aldı. Buna göre Başkan Böcek, 10 gün süreyle meclis üyesi Oktay Başaran'ı başkan vekili atadı. Başaran'ın ardından 23 Kasım'da başlayacak olan Büşra Özdemir, başkan vekili olarak Böcek dönünceye kadar görev yapacak. Başkan Böcek, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mehmet Hacıarifoğlu'nun vekaletine de son verdi.

Başkan Böcek'in kararını duyuran yazıda şu ifadelere yer verildi:

"Hastalık izninde olmam nedeniyle, Başkanlık görevinin 13.11.2020 tarihi ile 23.11.2020 tarihleri arasında Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Oktay Başaran tarafından, 23.11.2020 tarihinden dönüşüme kadar Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Büşra Özdemir tarafından yürütülmesi, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mehmet Hacıarifoğlu'nun vekaletinin sonlandırılması uygun görülmüştür."

OKTAY BAŞARAN   

  Oktay BAŞARAN

  

  Büşra ÖZDEMİR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: