Antalya
12.11.2020
A
ARŞİV , EKONOMİ
Turizmcinin umudu ara tatil
Turizmcinin umudu ara tatil

POYD Başkanı Atmaca, ilk ve orta dereceli okullardaki ara tatilin bölgedeki otellerde can suyu olmasını beklediklerini  vurguladı.

Eğitim- öğretim döneminin ikinci ara tatili, 16 Kasımda başlıyor.  Hafta sonlarının da eklenmesiyle 9 güne çıkan tatilin iç turizmde canlanma sağlaması bekleniyor. Kasım ayının ortasına gelinmesine rağmen Antalya'da halen denize girilebilmesi, tatilini sahilde değerlendirmek isteyenler için önemli tercih fırsat olarak görülüyor.

CANLILIK GETİRECEK

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, ara tatile ilişkin "Geçen yıl ara tatil çok olumlu sonuçlar vermişti. Kasım ayını gayet iyi kullanmıştık. Nisan ise pandemi nedeniyle iptal edilmişti. Pandemi sürecinde okulların tatil olması açık olan tesislere mutlaka bir canlılık getirecek. Geçen yılki kadar yoğun olmasa da ara tatil mutlaka konaklama sektörüne, turizm sektörüne kasım ayında bir hareket sağlayacak. Mutlaka bir can suyu sağlamasını bekliyoruz" diye konuştu.

 

TESİSLER GEÇ KAPANACAK

Antalya'da halen açık oteller olduğunu vurgulayan Atmaca, "Kemer, Antalya merkez, Belek, Kundu, Boğazkent'te gelecek bütün taleplere cevap verecek tesislerimiz var. Önümüzdeki 10 günlük süreçte, kısmen bir yoğunluk yaşanacağını tahmin ediyoruz. Ara tatil bu dönemde tesislerin biraz daha geç kapanmasına ve biraz daha fazla istihdam sağlanmasına neden olacak" dedi.

 

ALANYA VE KEMER UMUTLU DEĞİL

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili ise pandemi nedeniyle ara tatil döneminde aşırı yoğunluk beklemediklerini söyledi. Sili, "Ankara, Konya, Adana gibi bölgelerden gelenlerle belirli bir hareketlilik olacaktır ama bu yoğun olmayacak" dedi. Kemer Tanıtım Vakfı (KETAV) Başkan Yardımcısı Volkan Yorulmaz da "Turizmde yaz sezonunun kapanması ile birçok otelimiz Kemer'de kapılarını kapattı. İl merkezlerinde hareketlilik olacağını tahmin ediyorum" diye konuştu. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: