Antalya
09.11.2020
A
GENEL , POLİTİKA
Döşemealtı’nda sözleşme sevinci
Döşemealtı’nda  sözleşme sevinci

Döşemealtı Belediyesi 696 Sayılı KHK ile Belediye şirketi Döşemeyol A.Ş. kadrosunda kadroya alınan işçilerle 2 yıllık Toplu İş Sözleşmesi imzaladı.

Taşeron’dan Belediye şirketine geçirilen İşçiler için yapılan görüşmelerin ardından DİSK’e bağlı Genel-İş sendikası ile Döşemealtı Belediyesi arasında işçilerin yüzünü güldüren Toplu İş Sözleşmesine imza atıldı. Törene İşçileri temsilen DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Çalışkan, Genel-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Vedat Küçük,  Döşemealtı Belediyesi adına Başkan Turgay Genç, Başkan Yardımcısı Engin Murat Özdemir, CHP Döşemealtı İlçe Başkanı Reşit Doğan ve ittifak ortağı İYİ Parti Döşemealtı İlçe Başkanı Ali Özbey katıldı.

BİRLİKTE ÇALŞIMAYA DEVAM

Hem Dünya hem de ülke olarak çok zor bir dönemden geçildiğine vurgu yapan Remzi Çalışkan,  “Ekonominin bu denli kötü olduğu bir dönemde işçilerine sahip çıkan ve en iyi sendikal hakların sağlanmasına vesile olan güzel tablo yaratan Belediye Başkanımız Turgay Genç’e çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.Başkan Genç ise, “İşçilerimizin sendikal haklarını yasal mevzuatın en üst limitinde veriyoruz. Belediyemizde 3 bin liranın altında maaş alan hiçbir işçimiz kalmıyor” dedi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: