Antalya
06.11.2020
A
ARŞİV , KÜLTÜR-SANAT
AŞT, 'Takıntılar'la perdesini açtı
AŞT, 'Takıntılar'la perdesini açtı

Antalya Şehir Tiyatroları'nın (AŞT) yenilenen ve Büyükşehir Belediyesi Meclisi kararıyla da adı 'Yıldız Kenter Sahnesi' olarak değiştirilen salonu, 'Takıntılar' adlı oyunla hizmete girdi.

 

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi eski hizmet binası içinde yer alan, uzun yıllar hem meclis salonu hem de tiyatro salonu olarak kullanılan, kentin kültür-sanat yaşamına büyük katkı sunan salon, belediye başkanlığı yeni binasına taşındıktan sonra tadilata alınmıştı. Başkan Muhittin Böcek'in talimatıyla tadilat çalışmaları hızlandırılan, A'dan Z'ye yenilenip, modernize edilen, konforlu hale dönüştürülen salon ve sahne, uzun bir aradan sonra tiyatro severlere kapılarını yeniden açtı.
 

KENT KÜLTÜRÜNE BÜYÜK KATKI

Açılış töreninde sahneye adı verilen sanatçı Yıldız Kenter'in hayat hikayesi perdeye yansıtıldı. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Hacıarifoğlu,"1993 yılında profesyonelleşen tiyatromuz, Antalya Şehir Tiyatroları'na dönüştü, dünden bugüne perdesi hiç kapanmadı. Tiyatromuz, uzun yıllar kültür salonu olarak anılan ve ismi kentimize yakışan 'Yıldız Kenter Sahnesi'nde Antalyalı tiyatro severleri bir araya getirecek, sanata ve sanatçıya saygı duyan bir anlayışla perdesini açık tutarak, kentimizin kültür sanat yaşamına renk katan katkısını daha da artıracak" dedii

 

İLK OYUN: TAKINTILAR

Başkan Vekili Mehmet Hacıarifoğlu, konuşmasının ardından tiyatronun duayen ismi ve genel sanat yönetmeni Abdullah Sürekli'ye kültür-sanata olan katkısından dolayı 'teşekkür plaketi' sundu. Ardından 'Takıntılar' adlı oyun başladı. Laurent Baffie'nin yazdığı, Deniz Hamzaoğlu'nun yönettiği oyunda Talat Turhan Türkeli, Saadet Yıldırım, Gizem Aşık, Demet Vuranoğlu, Seyfi Satmaz, Emre Karaoğlu, Demet Vuranoğlu, Merve Akaydın rol aldı. Oyunda, takıntıları bulunan hastaların doktor randevuları için beklemek zorunda kaldıkları esnada birbirlerinin sorunlarını anlamak ve aşmak için gösterdikleri çaba eğlenceli bir dille aktarıldı.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: