Antalya
05.11.2020
A
GÜNCEL , YAŞAM
Meclis üyelerinden İzmir’e anlamlı bağış
Meclis üyelerinden İzmir’e anlamlı bağış

Muratpaşa belediye meclis üyeleri, kasım ayı huzur haklarını İzmir depremzelerine yardım  için düzenlenen “Bir Kira, Bir Yuva” kampanyasına bağışladı

 

Muratpaşa Belediyesi Kasım Ayı olağan meclis toplantısı belediye kültür salonunda gerçekleşti. Meclis, Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın İzmir’de bulunması nedeniyle Başkanvekili Hüseyin Sarı başkanlığında toplandı.

27 MADDE GÖRÜŞÜLDÜ

Toplam 22 gündem maddesini karara bağlamak için toplanan meclis, ek önergelerle 27 maddeyi görüştü. Meclis toplantısının başında İzmir depreminde hayatını kaybeden vatandaşlar, şehitler ve devlet büyükleri için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Gündem maddelerine geçilmeden önce söz alan parti grup sözcüleri, İzmir depremi nedeni ile duydukları üzüntüleri dile getirip, benzer felaketlerin yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınmasını diledi.

10 BİN TL’LİK YARDIM

Mecliste, CHP grubunun önerisiyle meclis üyelerine kasım ayı oturumu için ödenecek huzur hakkı ücretlerinin, İzmir depremin ardından, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev ihtiyacı doğan afetzedelerle onlara destek olmak isteyenleri buluşturan ‘Bir Kira Bir Yuva’ kampanyasına bağışlanması oy birliğiyle kabul edildi. Bu kararla kampanyaya yaklaşık 10 bin liralık destek sağlandığı açıklandı.

BEKİR COŞKUN UNUTULMADI

Görüşülen 27 maddenin 25’i oy birliği ile kabul edilirken, bir maddeye MHP grubu, bir maddeye de MHP ile birlikte AK Parti grubu ‘Ret’ oyu verdi. İki madde de oy çokluğu ile kabul edildi. Görüşülen maddeler arasında, 18 Ekim’de hayatını kaybeden Gazeteci Yazar Bekir Coşkun’un isminin bir park veya caddeye verilmesi de vardı. Madde, oybirliğiyle ilgili komisyona havale edildi. Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: