Antalya
04.11.2020
A
GÜNDEM , GÜNCEL , YAŞAM
Budak: Deprem vergilerini ne yaptınız?
Budak: Deprem vergilerini ne yaptınız?

Konyaaltı Sanayici ve İş İnsanları Derneği  "Konysiad-Antalya Milletvekilleri Buluşmaları "  toplantılarının konuğu CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak oldu. Budak, “1999 depremi sonrası hepimizin ödediği deprem vergileri nerede kullanıldı?” diye sordu

KONYSİAD Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Kaplan açılış konuşmasını yaptıktan sonra, İzmir ve çevresini derinden etkileyen depreme dair duygu ve düşüncelerini paylaşıp taziye ve geçmiş olsun mesajlarından sonra sözü, CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak'a bıraktı.

 

VERGİLER NEREYE HARCANDI?

Çetin Osman Budak İzmir Depremi’nden dolayı üzüntüsünü dile getirirken " Yıkılan 12 bina önceden uyarılmış, acılar soğumaya başlayınca bütün bu süreçler tartışılmalı. 1999 depremi sonrası hepimizin ödediği deprem vergileri nerede kullanıldı? Aldığımız nefes dışında her şeye vergi ödüyoruz. Bunları halkın bilme hakkı vardır. 2020 yılında dünya üzerinde 6 ve üzeri 100 e yakın deprem olurken, yüzde 80 ölümlü vakaların Türkiye’de oluyor. Denetim mekanizmalarının yeterli çalışmıyor” diye konuştu. 

ENAYİ YERİNE KOYUYORLAR!

Vergi yapılandırmalarıyla ilgili; gün gelip bankadan kredi çekerek vergi borcunu ödeyen insanların nasıl adlandırılacağını sorgularken, 7 senede 6 defa yapılandırma gerçekleştiğini belirten Budak; " Bu sistemde kimse vergi ödemez, 1 sene sonra nasıl olsa yapılandırılacak beklentisi var çünkü." diyerek, Pandemi gibi olağanüstü durumları ayrı tutarak, böyle bir uygulamanın vergi adaletine uymadığını, zamanında ödeme yapanların ödüllendirilmesi ve adaletin sağlanması gerektiğini vurguladı.

ANTALYA TÜRKİYE’NİN GÖZDESİ

Sarısu konusuna değinen Budak, “Sarısu'da gemilerin petrol sevk edeceği 1 kilometrelik mendirek hakkında olumlu düşünmüyoruz.  Antalyalılar için çok kıymetli kıyıların bu şekilde ellerinden alınmamasını istemiyor ve konunun takipçisi olacağız” diye konuştu.  

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: