Antalya
04.11.2020
A
GÜNCEL , GÜNCEL
Küçük Ilgar’ın mektubu Sözen’i duygulandırdı
Küçük Ilgar’ın mektubu Sözen’i duygulandırdı

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in İzmir’deki depremzedeler için  “İzmir İçin Tek Yürek” yardım kampanyasında, depremzede çocuklarla oyuncağını paylaşan Ilgar Özdemir’in duygusal mektubu Başkan Şükrü Sözen’i ağlattı.

Annesiyle Manavgat Belediyesi’nin Atatürk Kültür Merkezi önünde oluşturduğu Deprem Dayanışma Merkezi’ne gelen küçük Ilgar, oyuncak paketi ve mektubu belediye yetkililerine teslim etti.

 

BAŞKAN GÖZLAŞLARINI TUTAMADI

 O sırada alanda bulunan Başkan Sözen de küçük Ilgar’ın paketini alarak ardından duygusal mektubu okudu. Uzun bir süre küçük Ilgar’la sohbet eden Başkan Sözen, satırları okurken de gözyaşlarını tutamadı.

 

KENDİ OYUNCAKLARINI GÖNDERDİ

Küçük Ilgar, İzmir’deki depremzede çocuklara yazdığı mektubunda şu satırlara yer verdi.“Sevgili kardeşlerim ben Ilgar. Sizlerin oyuncaklarınızı kaybettiğinizi biliyorum. Orada sıkılmayın oyuncaksız üzülmeyin diye kendi oyuncaklarımı sizlerle birlikte paylaşmak için paketledim. İçinde kurbağa ve baykuş var. Onlara gece sarılıp uyuyun korkmazsınız”.

 

“UMUTLUYUZ,  GURURLUYUZ”

Başkan Sözen, “Ilgar’ların var olduğunu görmek bizleri gelecek adına bir kez daha umutlandırdı ve gururlandırdı. Destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bir daha böyle acılar yaşamamayı ümit ediyorum” dedi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: