Antalya
03.11.2020
A
GENEL , GÜNCEL , YAŞAM
STOKDER, iyilik için çalışacak
STOKDER, iyilik için çalışacak

İşadamı Canip Can başkanlığında kurulan Uluslararası Sivil Toplum Kuruluşlarını Güçlendirme Derneği (STOKDER) çalışmalarına başladı. Körfez Gazetesi'ni ziyaret eden Can yaptığı açıklamada, "İyiliği bulaşıcı hale getirmek için çalışacağız, bunun için önemli projelerimiz var" dedi.

Uluslararası Sivil Toplum Kuruluşlarını Güçlendirme Derneği (STOKDER) Başkanı Canip Can, Körfez Gazetesi'ni ziyaret ederek İmtiyaz Sahibi Rasim Gündüz ile bir araya geldi ve projelerini anlattı. Misyonlarını "sevgiyle ve bilgiyle iyilik yapmak" olarak açıklayan Can,  "İyililiği bulaşıcı hale getiren bir dernek olacağız" dedi.

DAHA İYİSİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

STOKDER'in değerlerini "hoşgörü, samimiyet, dürüstlük, girişimcilik, eğitim ve ekip çalışması" olarak ifade eden Canip Can, "Herkesin dini görüşüne saygılıyız, bu sebeple bunlardan kesinlikle bahsetmiyoruz. Herkesin politik görüşüne saygılıyız fakat apolitik bir derneğiz. Yaptığımız her projeyi, güler yüzlü yapmaya çalışıyoruz. Yunus Emre'nin "Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil' sözünü örnek alıyoruz. Öğrenme arzusuyla sürekli kendimizi geliştirip daha iyisi için çaba gösteriyoruz" diye konuştu.

GENÇLER VE ENGELLİLER İÇİN PROJELER

STOKDER'in paylaşımcı bir anlayışla çok önemli projeleri hayata geçireceğini vurgulayan Başkan Can, açıklamasını şöyle sürdürdü;

" Akademisyenlerin, mimarların, mühendislerin, doktorların, avukatların, gazetecilerin yer alacağı bilim kurullarımızla bir çok sosyal proje hazırlayacağız. 'Hiç kimse yalnız değildir, çünkü STOKDER var' anlayışıyla öncelikle gençlerimiz ve engelli bireylerimiz için çok faydalı projelerimiz olacak. Yöneten, üreten, çalışan bir gençlik için meslek kazandırma kursları düzenleyeceğiz. Bu kurslar teknoloji ağırlıklı olacak örneğin drone ve yazılım eğitimleri vereceğiz. Engelli kardeşlerimiz için protez organ bağış çalışmalarımız olacak. Bu malzemelerin bir kısmına 3 boyutlu yazıcıda hazırlamayı planlıyoruz. Başka bir çok sosyal sorumluluk çalışmalarımız olacak." Fikret GÜLCÜ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: