Antalya
02.11.2020
A
ARŞİV , POLİTİKA
DSP İl Başkanı'ndan Bakan'a tepki
DSP İl Başkanı'ndan Bakan'a tepki

Demokratik Sol Parti İl Başkanı Hacer Özdemir, İzmir depremiyle ilgili yayınladığı mesajda, Tarım Bakanı'nın enkaz bölgesindeki tavrını eleştirdi.  

Özdemir,  6,6 şiddetindeki İzmir depreminden zarar gören afetzedelerin daima yanında olduklarını vurgularken taziyelerini ve geçmiş olsun dileklerini iletti.  

TARIM BAKANI YANLIŞ DAVRANDI

Hacer Özdemir mesajında,  "İzmir’de meydana gelen depremde can kayıpları hepimizi derinden üzdü. Hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. İzmir depremi, bir kez daha ‘depreme ne kadar hazırız’ sorusunu akıllara getirdi. Maalesef inşaat yapılırken eksik malzeme kullanılmasının bedelini canımızla ödemeye devam ediyoruz. Türkiye deprem acısıyla boğuşurken Tarım Bakanı’nın yaptıkları ise kabul edilemez. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Bayraklı'da çöken bir binanın enkazının üstüne çıkarak, mahsur kalan bir vatandaşla telefonla konuştu. Danışmanı da bu görüşmeyi videoya çekti. Bakan Pakdemirli'nin onlarca kişinin hayatta kalma mücadelesi verdiği enkazın üstüne çıkarak telefonla konuşması hangi vicdana sığar" dedi.

"BUNU DA ATLACAĞIZ"

 DSP olarak depremzede vatandaşlarımızın yanında olduklarını dikkat çeken Özdemir, mesajını şöyle sürdürdü: "Elimizden gelen yardımı yapmaya hazırız. Bunu da atlatacağız, güzel günler bizim olacak. Geçmiş olsun İzmir, geçmiş olsun Türkiye..." 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: