Antalya
19.10.2020
A
POLİTİKA
İyi Parti, Manavgat’ı Ay-Yıldız’la donattı
İyi Parti, Manavgat’ı Ay-Yıldız’la donattı

İyi Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, İl Divan Kurulu ve 19 İlçe Başkanı ile birlikte Manavgat’ta esnafları tek tek dolaşarak Türk Bayrağı verdi.

İyi Parti, Manavgat’ı Ay-Yıldız’la donattı

İyi Parti İl Başkanı Mehmet Başaran, il seçimlerinden önce verdiği sözü tutarak, İl Divan Kurulu ve 19 İlçe Başkanını Manavgat’ta bir araya getirdi. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in başlattığı “bir memleket meselesi” programını Manavgat’tan başlatan Başaran, esnafları tek tek ziyaret edip hem dertlerini dinledi hem de Türk Bayrağı dağıtımı gerçekleştirdi.

ESNAF BEL KEMİĞİMİZDİR

Esnafların, bu ülkenin bel kemiği olduğunu söyleyen Başkan Başaran, “Bugün İl Divan Kurulu ve 19 İlçe Başkanımız ile birlikte içerisinde bulunduğumuz pandemi neticesinde esnaflarımızın yaşadıkları sıkıntıları yerinde görüp, sorunlarını dinlemek için buradayız. Oy istemeye gelmedik. Sadece onların çektiği sıkıntılara ortak olup, çözüm noktasında İyi Parti olarak yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Pandemi döneminde Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendi bu konularda çok hassas. Genel başkanımız bu hastalıktan itibaren il il, ilçe ilçe dolaşarak ülkemizin her köşesindeki esnaflarımızın dertlerini ve sorunlarını dinliyor. Biz de bir nebze olsun Genel Başkanımızın yükünü hafifletebilmek için tıpkı onun gibi ilçe ilçe esnaflarımızı ziyaret edeceğiz. Öncelikle esnaflarımızın çok zor durumlarda yaşama mücadelesi verdiklerini buradan hatırlatmak istiyorum. İş yerlerini açamadıkları için evlerine ekmek götüremiyorlar, sigortalarını ödeyemiyorlar hatta kirası olanlar ise kiralarını ödeyemez duruma geldiler” dedi.

İYİ PARTİ OLARAK ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ

Kahveciler, lokantacılar, servisçiler ve nakliyeciler esnaf grupları çalışamadığını ve mağdur olduğunu ifade eden Başkan Başaran, “Vatandaşlarımıza verilen can suyu denilen kredilerin de geri ödemelerinin günü geldi, esnaflarımız kara kara düşünüyorlar ‘kredilerimizi nasıl ödeyebiliriz diye’. Geri ödenecek olan kredilerin bir an önce 2021 yılına ertelenmesi yönünde İYİ Parti olarak bu çalışmalar yapmaktayız. Bunun yanında esnaflarımızın sigorta, vergi gibi borçlarının gecikmesinden dolayı oluşan devletin uyguladığı gecikme faizi var, bunların da uzun vadeli olarak ertelenmesi esnaflarımızı bir nebze olsun rahatlatacaktır” diye konuştu. Haber merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: