Antalya
18.10.2020
A

Antalyaspor, sezon boyunca belki bir daha yaşamayacağı bir maç hikayesine imza attı. Maça golle başlayıp, rakibin 9 kişi kalması, maçtan önce öngörülmesi çok zor bir ihtimaldi. Antalyaspor bu ihtimalin gerçekleşmesi ile skoru da, oyun üstünlüğünü de eline aldı. Tribünde yaklaşık 500 taraftar, kulübedeki zenginlik ve rakibin içinde bulunduğu duruma bakam sezonun belki de en farklı galibiyetinin gelmesini bekledi stada gelenler.

Ancak Antalyaspor’da bir uyku modu hali vardı. Bazı noktalara ulaşmak imkansız oldu. Aylar sonra tribünlere seyirci gelmesi takımı ateşlemedi. Fredy ve Hakan’ın sakatlığında kadroda yapılan mecburi değişiklik çok hissedilmedi. 30.dakikadan sonra yorulan ve geriye koşmakta zorlanan Sidney Sam’ın kenara alınması beklenirken, sahanın en çok koşan ve çalışan ismi Bünyamin’in kenara alınması da yadırganmadı.

Gençlere verdiği şans nedeni ile takdir ettiğim, bazı maçlarda yaptığı müdahalelerle teknik adamlığını takdir ettiğim Tamer Tuna da uyku modundaydı. Tamer Hoca Sidney Sam’i kenara almayınca maçın hikayesi tekrar yazılmaya başladı.

İki takım da gol umutlarını sol kanatlardan getireceği toplara bağlamış. Antalyaspor bu kanattan getirdiği bir topta golü buldu, ancak Sidney Sam’ın yorgunluğundan sonra Gaziantep onun bölgesinden daha etkili geldi. Hem de 9 kişi olmasına rağmen. Ancak konuk ekip golü sağ kanattan kazandığı bir duran topta buldu.

Sezon sonu futbolculara, “En çok üzüldüğünüz maç hangisi?” diye sorsak, büyük bulümü bu maçı anlatacaktır.

Herkes uyudu.

Futbolcuların büyük bölümü sahada, Tamer Tuna kenarda… İyi oynayanlar da vardı. Bünyamin başta. Veysel Sarı ve Amilton rakibin en çok zorlandığı isimler oldular.

Ancak, hem Hakan’ın hem de Fredy’nin yokluğunda Podolski mecburen 90 dakika sahada kaldı ve son 30 dakika sadece yürüdü. Bura rağmen bir şutu direkten döndü, bir şutu az farkla auta çıktı.

Adis Jahovic’in henüz golü veya asisti yok. Böylesine tecrübeli bir ismin artık istatistiklerini değiştirmesi lazım.

Ümit Milli Takım’da banko oynayan Doğukan Sinik’in, dünkü maçta inisiyatif alması gerekiyordu. Antalya çocuğu kontenjanı ile herkesin pozitif ayrımcılık yaptığı bir isim, Bünyamin’i örnek alarak kendisi için değil, takımı için oynamayı tercih etmeli.

Naldo 90 dakika sahada kaldı ve tecrübesi ile farkını gösterdi. Fedor Kudryashov, asıl mevkisi olan sol bekte yine bilindiği gibi başarılıydı.

Pandemi dönemini en iyi atlatan takımların başında gelen Antalyaspor, milli maç arasını iyi değerlendirememiş. Sadece fizik olarak değil, mental olarak da geliştirilmesi gereken yönler var.

Maçın 15.dakikasında sol bek Morais Junior, “Ben bu maçta kırmızı kart göreceğim” diye bağırıyordu. Gördü de. Gaziantep takımında anlaşılmaz bir gerginlik vardı, Castillo da sanki bilerek kırmızı kart gördü.

Böyle bir rakip karşısında 2 puan kaybetmek şanssızlık değil, beceriksizlik, lakayıtlık ve tribüne aylar sonra gelen az sayıdaki taraftara saygısızlıktır.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok