Antalya
Yayın Tarihi : 18.10.202018:30
Güncelleme Tarihi : 18.10.202018:32
A
GÜNDEM
Expo'nun kaderi şubatta belli olacak
Expo'nun kaderi şubatta belli olacak

ANKARA'da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli başkanlığındaki Antalya tarım zirvesinin en önemli konu başlığı olan Expo 2016 Antalya alanıyla ilgili üç bakanlık ortak proje üzerinde çalışıyor. AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, 2021 Şubat ayında açıklanacak projenin, özellikle yabancı turistlerin ilgi odağı olabilecek bir turizm projesi olacağını açıkladı.

Ankara'da 14 Ekim Çarşamba günü Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin öncülüğünde, Antalya tarımı ve Expo 2016 Antalya alanının ele alındığı bir zirve gerçekleşti. Toplantıya AK Parti Antalya milletvekilleri Mustafa Köse, Kemal Çelik, Atay Uslu, İbrahim Aydın, Tuba Vural Çolak, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren ve Tarım ve Orman Bakanlığı üst düzey yöneticileri katıldı. Zirvede Expo 2016 alanı, 19 ilçede yapımı devam eden baraj ve göletler, il genelinde kapalı devre sulama sistemleri, çiftçiye fide desteği, muz ve avokado yatırımları için kredi destekleri konuları gündeme geldi.
 

ÖZELLİKLE TURİZM
 

Toplantıda ele alınan konularla ilgili bilgi veren AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, toplantıdaki en önemli konunun, Expo 2016 Antalya alanı üzerinde planlanan proje olduğunu açıkladı. Taş, Antalya ve özellikle de turizme kazandırılması amacıyla Expo 2016 alanıyla ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın ortak bir çalışma yaptığını, bu konuya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da büyük önem verdiğini söyledi.

 

ÜÇ BAKANLIK ÇALIŞIYOR
 

Expo 2016 alanının Antalya ve turizmi için en güzel şekilde değerlendirilmesine yönelik görüşme gerçekleştiğini anlatan Taş, “Bununla alakalı Tarım Bakanlığı son çalışmalarını gerçekleştiriyor. İlgili diğer bakanlıklarla birlikte analiz yapılıyor. Expo'nun Antalya turizmine en faydalı şekilde değerlendirilmesine yönelik olumlu bir görüşme oldu. İnşallah yakın zamanda Expo'yla ilgili bu gelişmeyi bakanlarımızla birlikte açıklayacağız" dedi.

 

2021 ŞUBAT AYINDA AÇIKLANACAK


Expo alanında planlanan projedeki ana başlığın Antalya ve Antalya turizmine katkı sağlayacak bir çalışma olduğunu dile getiren Taş, “Özellikle turist çekebilecek, ilgi odağı olabilecek bir proje üzerinde üç bakanlık ortak çalışma yapıyor. Asıl özü turizme yönelik Antalya'mıza çok güzel vizyon oluşturacak bir proje üzerinde çalışıyor. İnşallah 2021 Şubat ayında bununla ilgili projeyi kamuoyuyla paylaşacağız" diye konuştu. DHA

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: