Antalya
13.10.2020
A
POLİTİKA
Meclis üyelerinden katılım talebi var
Meclis üyelerinden katılım talebi var

Körfez Gazetesi’ni ziyaret eden DEVA Partisi İl Başkanı Süleyman Akıncı, teşkilat çalışmalarını tamamlamak üzere olduklarını söyledi. Toplumun her kesiminden büyük ilgi gördüklerini belirten Akıncı, “Büyükşehir meclis üyelerinden 4-5 isim partimize katılmak istiyor” dedi

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Antalya İl Başkanı Süleyman Akıncı, partisinin Kurumsal İletişim Başkanı Emre Karaşin ile birlikte Körfez Gazetesi’ni ziyaret ederek gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Körfez Gazetesi İmtiyaz Sahibi Rasim Gündüz ve Yazı İşleri Müdürü Engin Korkmaz ile sohbet eden Akıncı, partisinin kuruluş aşaması ile ilgili önemli bilgiler verdi.

ÖNCE TESPİT, SONRA ÇÖZÜM

Türkiye her yönden sıkışmış durumda olduğunu belirten Akıncı, “Ekonominin, hukukun, sosyal hayatın durumu ortada. Toplumun her kesiminde ayrımcılık arttı. Mevcut partiler ve özellikle iktidar bu ihtiyaçlara cevap veremiyor” dedi. Genel Başkan Ali Babacan’ın çıktığı yolda, onun ilkelerini ve parti tüzüğünü benimsediklerini belirten Akıncı, “Benim anlayışıma uyan bir parti olduğu için bu partiye katıldım. Bana uymasaydı siyasete girmeyi düşünmüyordum. Özellikle parti tüzüğü beni çok etkiledi. Kimseyi ayrıştırmıyor. Partimizin bütün çalışmalarında, önce sorunları tespit edip, sonra çözüm yolları üretiyoruz. Hukukla ilgili 60’ın üzerinde madde belirlendi ve benden de sık sık görüş alıyorlar” ifadelerini kullandı.

TEŞKİLATLAR HAZIR

45 gün önce atanan 7 kişilik il yönetimi olarak, çok sayıda görüşme yaptıklarını belirten Akıncı, “150 kişilik bir insan havuzu oluşturduk, bu isimlerden il ve ilçe teşkilatlarımızı kuracağız. İl binamızı hazırlıyoruz ve Kasım ayında açılışı yapacağız. STK temsilcileri ile görüşmeler yaptık. Genel merkezin onayından sonra Valiliğe başvurarak teşkilatlarımızı kuracağız. Daha önce yılbaşında ilçe teşkilatlarımızı kuracağımızı açıklamıştık, bu tarihi öne alabiliriz. Bazı ilçelerde Kasım ayıda teşkilatlarımızı açıklayıp, çalışmalara hız vereceğiz” şeklinde konuştu.

İTTİFAKA KARŞIYIZ

İttifak konusuna mesafeli olduklarını belirten DEVA Partisi İl Başkanı Süleyman Akıncı, şunları söyledi: “Biz öncelikle rüştümüzü ispat etmeye çalışacağız. Güçlendirilmiş parlamenter sistemini savunuyoruz. Bu sisteme geçmeden önce bir başkanlık seçimi yapılacak ve genel merkezin takdiri ile ittifak yapılacaktır. Ben şahsen, genel anlamda ittifaka karşıyım. Belki bir seçim kaybedebiliriz ancak kötü bir ittifak yaparak partiyi kötü duruma düşürmemek lazım. Başkanlık seçiminde, başkanlık sistemini savunanlarla savunmayanlar ittifak yapacak. Burada bir tercihimiz olacaktır ancak uzun vadede ittifak olayına sıcak bakmıyoruz”.

4-5 MECLİS ÜYESİNDEN TALEP

Partilerine toplumun her kesiminden çok büyük ilgi olduğunu belirten Akıncı, Büyükşehir Belediyesi Meclis üyelerinden 4-5 ismin kendilerine katılmak istediğini iddia etti. Teşkilat çalışmalarını tamamlamadan bu tür çalışmalara başlamayacaklarını belirten Akıncı, sözlerini şöyle tamamladı: “Mevcut büyükşehir meclis üyelerinden 4-5 tane katılım talebi var. Partilerini söylemem etik olmaz ancak ciddi talep var. Biz başka partilerden transfer yapmak için çalışma yapmıyoruz. Ayrıca sadece meclis üyesi değil, toplumun her kesiminden müthiş bir ilgi var. Basında yer bulamıyoruz ancak sosyal medya ve diğer mecralardan bizi takip ediyorlar”. Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: