Antalya
12.10.2020
A
GENEL , GÜNCEL
Akaryakıt istasyonları komisyonda
Akaryakıt istasyonları komisyonda

Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı meclis gündeminde yer alan 8 akaryakıt istasyonundan biri gündemden çekildi. 7 madde ise oybirliği ile İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi

Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı, Başkan Vekili Mehmet Hacıarifoğlu başkanlığında toplandı. 89 gündem ile toplanan mecliste, ek gündemlerle birlikte 174 madde görüşüldü.

KOMİSYONA GÖNDERİLDİ

Gündem maddeleri arasında, akaryakıt istasyonları ile ilgili 8 maddeden 1’i gündemden çekildi. Diğer 7 madde ise komisyonlarda görüşülmesi için ilgili komisyona havale edildi. Gündemin 66. maddesinde yer alan Muratpaşa Belediyesi’nin Ermenek Mahallesi’nde planlanan akaryakıt ve servis istasyonu alanı ile ilgili madde gündemden çekildi. Aksu, Döşemealtı, Manavgat ve Serik’te planlanan akaryakıt istasyonu ile ilgili maddeler ise İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.

ERMENİSTAN’A TEPKİ

Meclisin açılışında konuşan CHP, AK Parti, MHP, İYİ Parti, DSP ve SP grup sözcüleri, tedavisi devam eden Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e geçmiş olsun dileklerini iletirken, Azerbaycan’a saldıran Ermenistan’ı kınadı, Hatay’da orman yangını çıkaran PKK’lı teröristlere tepki gösterdi. Grup sözcüleri, Ekim ayında kutlanan özel gün ve haftalar ile ilgili iyi niyet dileklerini belirtti.

1 MADDE REDDEDİLDİ

Bu arada Büyükşehir Belediye Meclisi’nin dünkü toplantısında maddelerin büyük bölümü oy birliği ile kabul edildi.174 maddenin 156’sı, toplu oylama sistemiyle tüm partilerin ‘kabul’ oyu vermesi sonucu oybirliği ile kabul edildi. AK Parti ve MHP, 3’er maddeye ‘red’ oyu verirken, sadece gündemin 61.maddesinde yer alan Alanya Belediyesi’nin Türkler Mahallesi’nde bulunan toplu işyeri alanı ile ilgili madde, hem AK Parti ve MHP’nin oylarıyla oy çokluğuyla reddedildi. Büyükşehir Belediyesi devam meclisi16 Ekim Cuma günü yapılacak.

Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: