Antalya
08.10.2020
A
GÜNCEL
Rotary’lerden ‘Atma bağışla’ kampanyası
Rotary’lerden ‘Atma bağışla’ kampanyası

Rotary Kulüplerinin Ocak ayında başlattığı eğitime destek amaçlı sosyal sorumluluk projesi ‘Atma Bağışla’ kampanyası tüm 

Antalya Rotary Kulübü dönem başkanı Birol Öncel, Rotary’nin 7 odak noktasından üçü, çevrenin desteklenmesi, temel eğitim ve okuryazarlık ilkesi olduğunu ve bu önemli ilkeler doğrultusunda ekonomik ve toplumsal kalkınma kapsamında Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren tüm Rotary kulüplerinin  katılımıyla 2020 ocak ayından bu yana elektronik atıklar toplanmaya başladığını ve elde edilen gelirin Türk Eğitimi Güçlendirme Vakfı TEGV aracılığı ile ihtiyacı olan çocuklara eğitim desteği verildiğini söyledi.

Öncel teşekkür etti

Geçtiğimiz günlerde Antalya’da faaliyet gösteren Antalya, Alanya, Kaleiçi, Aspendos, Manavgat, Perge, Olimpos, Falez, Lara ve Alanya International Rotary kulüplerinin düzenlediği törenle 7 öğrenciye burs, 8 şehit ve gazi çocuklarına da bilgisayar armağan edildiğini hatırlatan Antalya Rotary Kulübü Dönem Başkanı Birol Öncel, “2020 Ocak ayından bu yana eğitime destek amaçlı düzenlediğimiz ‘Atma Bağışla’ kampanyamız doğrultusunda şu güne kadar 1890 kg elektronik atık toplanmıştır. Bu kapsamda duyarlı olan Antalya halkına teşekkürü bir borç biliriz” şeklinde konuştu.

“Atma bağışla” diyoruz 

Kampanya ile ilgili sözlerini sürdüren Öncel şunları söyledi, “ Burada önemli bir konuyu hatırlatmak istiyorum. 

Burada amaç toplanan elektronik atıklarla daha fazla çocuğun eğitimine destek vermenin yanında Rotary’nin yıllardır başarı ile sürdürdüğü toplumu ilgilendiren konularda farkındalık yaratmaktır. Çok atık toplamanın daha önemlisi bu atıkların önemli olduğunu ve nasıl değerlendirildiğinin daha çok kişiye göstermektir. 

Bu sayede daha çok kişi ile daha uzun süre, daha fazla kilo toplamak mümkün olacaktır. Çöpleri ayrıştıralım. Ayrıştırılan çöpler daha değerlidir ve yerel yönetimlerce satılabilir. Ekonomik olarak değerlendirilebildiği için ayrışan çöpler çevreye çok daha az zarar verir ve eğitimde ihtiyacı olan çocuklarımıza ulaştırılabilir. Bu nedenle biz Rotay’ler diyoruz ki; ‘Atma Bağışla” 

Mehmet DOĞAN

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: