Antalya
06.10.2020
A
EKONOMİ
Sistem Global Antalya'da
Sistem Global Antalya'da

Sistem Global Danışmanlık, Türkiye'nin dışa açılan penceresi olan Antalya'da yedinci şubesini açıyor.

 

 

Turizm, tarım ve endüstriyel üretim kapasitesi her geçen gün artan Antalya’da, Sistem Global Danışmanlık olarak iş hayatında fark yaratmayı hedefleyen Sistem Global Danışmanlık, kentin ekonomik sistem çıtasını yükseğe taşımak istiyor. Ağırlıklı olarak turizm başarıları ile adından söz ettiren Antalya ekonomisi, Sistem Global Danışmanlık tarafından sunulacak bütünleşik hizmetlerle farklı alanlarda dinamizm kazanacak yeteneklere sahip olacak.

 

AR-GE’YE DAHA ÇOK ÖNEM

Sistem Global Ortaklarından ve İcra Kurulu Üyesi Adnan Dinler Akdeniz Bölgesi'nin Türk ekonomisinin yıldızı olabilecek potansiyeli olduğunu ifade etti. Dinler, "Sistem Global, bu potansiyelin harekete geçirilmesinde aktif rol oynayacak. 1996 yılından bu yana yürüttüğümüz tüm faaliyetlerimizde ana esas olarak katma değer sağlamayı prensip edindik. Akdeniz Bölgesi ve Antalya'nın sorunlarını biliyoruz. Sistem Global Danışmanlık'ın omurgasını oluşturan vergi, denetim, risk ve mevzuat yönetimi danışmanlığı hizmetlerini bütünleşik bir formda sunacağız. Antalya'nın organize sanayi bölgelerinde rekabet gücünün geliştirilmesi için AR-GE'ye daha fazla önem vermemiz gerekiyor. Biz buraya misafir olarak gelmedik. Zaten Antalya'daydık, buradaki birçok firmaya global iş kültürünü aşılamak için çaba sarf ettik. AntalyalI şirketlerin inovasyon yeteneklerinin geliştirilmesi gerektiğini biliyoruz" diye konuştu.

İNİSİYATİFE İHTİYAÇ VAR

Sistem Global Antalya Bölge Partneri Zafer Yıldız ise, Akdeniz Bölgesi'nde faaliyet yürüten şirketlerin tek bir merkezden hizmet alma şanslarının olmadığını anlatarak, "Antalyalı şirketlerin sorunlarını birinci el sorumluluğu ile çözecek bir inisiyatife ihtiyaç vardı. Sistem Global bu açığı kapatacak ve mali sorunlardan vergiye, mevzuat ve riske yönelik çıkmazlardan devlet desteklerine kadar çok geniş bir skalada hizmet verecek" diye konuştu.

Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: