Antalya
05.10.2020
A
KÜLTÜR-SANAT
Dünyayı buluşturan sergi
Dünyayı buluşturan sergi

Oyster Art Gallery tarafından ‘Sanat için’ temasıyla düzenlenen sanal sergi, dünyanın dört biryanından 170 profesyonel sanatçının kalımıyla açıldı.

Oyster Art Gallery tarafından ‘Sanat için’ temasıyla düzenlenen sanal sergi, dünyanın dört biryanından 170 profesyonel sanatçının kalımıyla açıldı. Sergiye Türkiye’den Ceren Cengiz (İzmir), Gülay Eroğlu (Antalya), Başak Kökalan (İstanbul), Fatma Mansur (İstanbul), Salman Soofi (İstanbul) ve Emine Keskin Aydın (İstanbul) katıldı.  Bunun yanı sıra sanal sergiye 65 ülkeden 115’ten fazla şehirden katılım oldu. Serginin küratörlüğünü Muhammad Waris (Pakistan 9) Khira Jalil (Fas) birlikte yaptı.  Oyster Art Gallery tarafından düzenlenen serginin temel amacı, uluslararası sanat piyasasını keşfetmek ve Pakistan sanat camiasına tanıtmak olarak açıklandı. 

 

Muhammad Waris kimdir?  

 

Oyster Art Galleries kurucusu ve CEO'su Muhammad Waris, profesyonel kariyerine erken yaşlardan itibaren sanat alanında bir sanatçı olarak başladı.  Sanat onun tutkusudur ve daha sonra tutkusunu mesleğe dönüştü.  2007 yılında Oyster Sanat Galerisi adıyla kendi sanat galerisini kurdu.  İstiridye sanat galerisi sadece Pakistan'da değil, tüm dünyada hızla büyüyen sanat galerilerinden biri olarak kabul edilmektedir.  Halen devam etmekte olan uluslararası Sanal sanat sergisi "Art for Art" en iyi sunumudur.  

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: