Antalya
04.10.2020
A
GENEL , GÜNCEL
Hayat, onlarla daha güzel
Hayat, onlarla daha güzel

İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Semih Tayfur ve yönetimi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde, parti binası önünde sokaktaki can dostların ihtiyaçlarını karşılamak için vatandaşlara mama dağıttı

Hayvanları kurumanın, insanların hayvanlara iyi davranmaları, hayvanların daha iyi koşullarda beslenme ve korunmalarına dikkat çekmek amacıyla harekete geçen İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Semih Tayfur, yönetimi ile birlikte parti binası önünde vatandaşlara mama dağıttı. “Biz şehrimizin sokaklarını yuva bilen sevimli dostlarımız için çalışıyoruz. Esas amacımız farkındalık yaratmak” diyen Başkan Tayfur, “Yaşamın tek olup bu nedenle yaşayan bütün canlılar eşit doğal haklara sahiptir. Bu nedenle  hayvanların doğal haklarına saygı göstermenin doğanın dengesinin korunması ve insanlığın yaşamı için büyük önem taşımaktadır.  Hayvanların ve yaşayan tüm canlıların haklarına saygı göstermekle aslında kendi doğal çevremizi de korumuş olacağız. Ve onlara sahip çıkacağız” diye konuştu.

TEMEL HAKLARINA SAYGI

Başkan Tayfur,“Yaşamı paylaştığımız diğer canlıların bu haklarını ifade şanslarının bulunmadığını göz ardı etmemek ve çoğu kez onlar adına bu hakların savunuculuğunu yapmak da insani bir görevdir. Bu konuda bize de önemli görevlerin düştüğünü de biliyoruz. Hayvanları koruma gününün kutlandığı 4 Ekim’de,  hayvanlara karşı işlenen suçların hala Kabahatler Kanunu çerçevesinde değerlendirilmesi ve bu suçların Türk Ceza Kanunu içeriğine yeteri kadar alınmamış olması son derece üzücüdür. Can dostlarımız yaşama, beslenme ve üreme gibi haklarına saygı duyulmasını bu haklarının kendilerine eksiksiz verilmesi bekliyorlar” dedi. Parti binasının önünde yüzlerce mama dağıtılarak, sokak hayvanları da unutulmadı.

Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: