Antalya
01.10.2020
A
GÜNDEM , GÜNCEL , POLİTİKA
Aksu meclisi karıştı
Aksu meclisi karıştı

Aksu’da akaryakıt istasyonu plan tadilatına ilişkin komisyonun olumsuz raporunu tekrar komisyona havale etmek isteyen Başkan Halil Şahin ile İYİ Parti Grup Sözcüsü Gökhan Kaplan tartıştı. Şahin'in "Meclisten attırırım" sözüne  “Attıramazsın” sözü ile karşı çıkan Kaplan'ın yanına güvenlik görevlileri gelince ortam gerildi. Oturama 10 dakika ara verildi.

Aksu Belediyesi Ekim ayı olağan meclisini gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Halil Şahin başkanlığında yapılan toplantıya, Şahin ile İYİ Parti Grup Sözcüsü Gökhan Kaplan arasındaki tartışma damga vurdu. Bir önceki mecliste, Fettahlı Mahallesi’nde yapılması planlanan akaryakıt istasyonu ile ilgili madde, komisyona havale edilmişti. Komisyon üyelerinin olumsuz görüş belirtmesi üzerine Başkan Şahin maddeyi tekrar komisyona havale etmeyi teklif etti.

GÜVENLİK DEVREYE GİRDİ

Yapılan oylama sonrası madde komisyona tekrar havale edilirken, İYİ Partili Gökhan Kaplan, oylamanın sonucunu sordu. Başkan Şahin’den net yanıt alamadığını belirten Kaplan, diğer maddelerde de oylamanın sonucunu sorunca, Başkan Şahin, “Böyle devam edersen, seni meclisten attırırım” cevabını verdi. Kaplan’ın “Attıramazsın” demesi üzerine güvenlik ekiplerini çağıran Şahin, Gökhan Kaplan’ın meclisten çıkarılmasını istedi. Bunun üzerine İYİ Parti, CHP ve DSP’li meclis üyeleri Kaplan’ın dışarı çıkarılmasına karşı çıktı. “Eleştiriye tahammül edeceksin” diyen Kaplan, dışarı çıkmayı reddetti. Yaşanan arbede sonrası meclise 10 dakika ara veren Şahin, daha sonra Kaplan’ın mecliste kalmasını kabul ederek oturumu devam ettirdi.

İLÇE BAŞKANI DEVREDE

İYİ Parti Aksu İlçe Başkanı Recep Bal, konuyla ilgili yarın (cuma) İYİ Parti İl Başkanlığı’nda bir basın açıklaması yapacak. İYİ Parti’ten medya kuruluşlarına gönderilen davet metninde, “İyi Parti Aksu İlçe Başkanı Recep Bal ve Belediye Meclis Üyeleri, İl Başkanlığımızda düzenleyecekleri basın toplantısı ile Aksu Belediye Meclisi’nde AKP’li Belediye Başkanının Aksu halkının değerlerini hiçe sayarak, hayasız tavır ve hareketlerini görüntüleriyle birlikte sizlerle ve Antalya kamuoyu ile paylaşacaklardır. Sizleri de aramızda görmekten onur duyarız” ifadelerine yer verdi.

AZERBAYCAN’A DESTEK

Yaşanan arbedenin ardından devam eden 17 gündem maddesi ile yapılan mecliste grup sözcüleri ve Başkan Şahin, Ermenistan’ın Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine gerçekleştirdiği saldırı nedeniyle kardeş Azerbaycan’ın yanında oldukları mesajını verdi.

Haber Merkezi

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: