Antalya
Yayın Tarihi : 01.10.202017:02
Güncelleme Tarihi : 01.10.202017:03
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Zeybek: Hizmet değil cezalandırma siyaseti
Zeybek: Hizmet değil cezalandırma siyaseti

Kumluca Belediyesi’ni CHP’nin alması üzerine, Kumluca’da inşaatı biten Adrasan Göletinin Korkuteli’deki bir sulama birliğine verildiğini belirten CHP’li Rafet Zeybek, “İktidar, hizmet değil kendisinden olmayanları cezalandırma siyaseti yapıyor” dedi

 

CHP Antalya Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Rafet Zeybek, Kumluca’da inşaatı biten Adrasan Göleti’nin, yapılan protokole rağmen Kumluca Belediyesi yerine Korkuteli’deki bir sulama birliğine verilmesini Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı.

HİÇBİR HAKLI GEREKÇESİ YOK

DSİ tarafından Kumluca Belediyesi ile işletme sözleşmesi imzalanan ve 2020 yılında Kumluca Belediyesi’ne verilmesi planlanan göletin, Kumluca Belediyesi’nin CHP tarafından kazanılması ile kilometrelerce uzaktaki Korkuteli Sulama Birliğine verildiğini söyleyen Zeybek, “Bu göletin Korkuteli’ne verilmesinin hiçbir haklı gerekçesi yoktur, karar siyasidir. İktidar maalesef Millet İttifakına ait belediyeleri çalıştırmak istemiyor. Bu durum, siyasetin ötesinde, hizmet bekleyen vatandaşlarımıza ihanettir. İktidar ne yazık ki buna devletin kurumlarınıda alet ediyor. DSİ gibi herkese hizmet etmesi gereken bir kurum, bir siyasi partinin yanlış politikaları uğruna yanlış yönetiliyor, Adrasan’daki bu gölet kilometrelerce uzaktaki Korkuteli’ne bağlanıyor” ifadelerini kullandı.

DSİ CEVAP VERMELİ

Zeybek verdiği soru önergesinde Adrasan Göleti’nin hangi gerekçelerle kilometrelerce uzaktaki bir sulama birliğine verildiğini, devir işlemlerinin iptal edilmesi için bir talimat gelip gelmediğine sorularına da yer verdi. “Ülke keyfiyet ve siyasi çıkarlarla değil, ciddiyetle yönetilir ancak AKP iktidarı yönetemedikçe, keyfiyete başvurmaktadır” diyen Rafet Zeybek, açıklamasını şöyle sürdürdü: “CHP Antalya İl Başkanımız Nusret Bayar, CHP Kumluca İlçe Başkanımız Arif Kocacık, İl ve İlçe örgütü yöneticilerimiz,Belediye Meclis üyelerimiz ile birlikte eylül ayı içinde Adrasan Göleti’nde incelemelerde bulunduk. Kumluca İlçe yöneticilerimiz, meclis üyelerimiz ve yöre halkından bilgiler aldık, ancak DSİ tarafından da bir cevap verilmesi elzemdir. Hizmet siyaseti yerine, cezalandırma siyaseti yapmanın kimseye faydası yoktur.”

Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: