Antalya
30.09.2020
A
POLİTİKA
Gökçepınar, TBMM gündeminde
Gökçepınar, TBMM gündeminde

​Serik’e bağlı Gökçepınar Mahallesi’nde GSM ve internet altyapısı olmadığı için çocukların uzaktan eğitimden yararlanamadığını belirten CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, verdiği soru önergesi ile konuyu TBMM’ye taşıdı

CHP Antalya Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Adalet Komisyonu Üyesi Rafet Zeybek, Serik’e bağlı Gökçepınar mahallesinde yıllardır cep telefonu şebekesi ve internet altyapısı olmamasını Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesi ile TBMM gündemine taşıdı.

DESRLER TAKİP EDİLEMİYOR

Zeybek, yaptığı açıklamada “Yöre halkı internet ve GSM altyapısı olmaması nedeniyle çocuklarının uzaktan eğitimde geri kaldıklarını ve acil durumlarda haberleşme imkanlarının olmadığını belirtiyor. Turizmin başkenti, Türkiye’nin yurtdışındaki en değerli markalarından Antalya’da bir mahallede internet ve GSM altyapısı olmaması, bu sorunun yıllardır giderilmemesi kabul edilemez. GSM ve internet altyapısı olmadığı için çocuklar pandemi sürecinde derslerini takip edemiyor. Çocukların eğitim hayatından geri kalmaması için acil olarak bölgede altyapı çalışmaları yapılmalıdır” dedi.

ÇALIŞMALAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, acil durumlarda yöre halkının iletişim araçlarından da yararlanamadığını belirterek, Gökçepınar’da internet ve GSM altyapılarının ne zaman yapılacağı, Türkiye ve Antalya’da kaç yerleşim yerinde altyapı eksikliği olduğu sorularına yer verdi.

Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: