Antalya
30.09.2020
A

Malatyaspor, Kayserispor, Ankaragücü bunlar geçen yıl düşmeyi hak edip de düşmeyenler. Gençlerbirliği, Denizlispor, Rizespor ve Konyaspor bunlarda son anda kurtulanlar. Hatayspor, Karagümrük ve Erzurumspor bunlarda bir alt ligden gelen takımlar. Başakşehir perişan. Geriye  kalanların içine Trabzon ve üç büyükleri de koy, etti mi?15 takım. Lig 21 takımlı oynanıyor bu yıl. Geriye 5 sıradan Anadolu takımı kalıyor. Şimdi soruyorum. Üç büyüklerde dahil, hangisinin kadro kalitesinden aşağı Antalyaspor. Cevap hiç birinin. Eee buradan ne çıkıyor 3 maçta 7 puan aldık bu tesadüf müdür? Hayır. ŞİMDİ BURAYA DİKKAT! Antalyaspor gücünün farkında olmalı ve şampiyonluğa oynamalıdır. Çünkü kalite dolu kadromuzun içerde dışarda yenemeyeceği takım yoktur. Göreceksiniz haftaya Malatya'yı deplasmanda yeneceğiz. En azından o güce sahibiz.  Yeter ki gücümüzün farkında olalım ve rehavete kapılmayalım. 

Şimdi yapılacak tek iş kaldı. Stat ismini de kiraya vermek ve oradan gelecek parayla bir dünya yıldızı daha alıp transferi noktalamak. Transferin bitiş tarihi olan 5 ekime kadar bu işlem tamamlanır mı? Yoksa devre arasına mı kalır, bunu başkan ve yönetim bilir.

Denizlispor maçına gelince fazla zorlanmadan 1-0 yendik. Aksayan yönleri sıralıyorum. Eren Albayrak isabetsiz pas oranı yüzde seksen. Top kaptırma oranı yüzde seksen. Böyle olunca da rakip kalede değil kendi kalesinde tehlike yaratma oranının yüzdesini hesaplamak dahi istemiyorum. Hakan Özmert; bak Podolski bile dünya yıldızı olmasına rağmen yarım devre oynuyor ve hiç dert edinmeden elinden gelenin fazlasını yapıyor. Artık sende yarım devre oynasan bile performansından ödün vermemelisin, konsantrasyonunu ona göre ayarla.

Tamer hocam bunları benden çok daha iyi bilir. Benim niyetim  “tereciye tere satmak “ değil sorunu dillendirmektir. Sonuç olarak çok iyi gidiyoruz. Daha da iyi gideceğiz. Hiç kuşkunuz olmasın. Hoşça kalın… 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok