Antalya
29.09.2020
A
ARŞİV , GÜNCEL
3 yıldır çivi çaktırmadılar
3 yıldır çivi çaktırmadılar

S. S. Antalya Esnaflar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi. 25 yıldır kooperatifin başkanlığını yapan Avni Gümüş, “3 yıldır adliye kapılarında sürünüyoruz. 3 yıldır buraya çivi çaktırmadılar” dedi

S. S. Antalya Esnaflar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin olağan genel kurul toplantısı, hafta sonu Gaziler Mahallesi’ndeki yaklaşık 550 dönümlük alan üzerinde kurulması planlanan ve inşaat çalışmalarının devam ettiği sanayi sitesi alanında yapıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı temsilcileri gözetiminde gerçekleştirilen genel kurulun divan başkanlığını Osman Uyar, katip üyelikleri ise Ali Işık ve Mustafa Mert yaptı. 25 yıldır kooperatifin başkanlığını yürüttüğünü hatırlatan S.S. Antalya Esnaflar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Avni Gümüş, “Siz neyseniz bende aynısıyım. Siz benim üyem, ailemsiniz bende sizin aileniz, içinizden birisiyim” dedi.

 

20 YILDA 257 DAVA

Son 3 yıldır yoğun bir şekilde davalarla uğraşmak zorunda kaldıklarını ve davaların çalışmalarını yavaşlattığını ifade eden S.S. Antalya Esnaflar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Avni Gümüş, “3 yıl boyunca ayda 3 sefer adliye kapılarında süründük. 3 yıldır buraya çivi çaktırmadılar. 1999 yılında Maliye Bakanlığı ve Sanayi Bakanlığı burayı tahsis etti. Bu tahsise rağmen ‘Benim burada zilliyetim var’ diyerek mahkemeye başvuranlar oldu. 20 yıldır bu eziyeti çekiyoruz. 20 senedir 257 tane davaya girip çıktık. Davayı kaybediyorlar, başka bir şeyden yine açıyorlar. Zilliyetlikten kaybediyorlar 2B’den açıyorlar” diye konuştu.

 

ÜYELERİN HAKKI

Bazı davaların kazanıldığını, bazılarının da devam ettiğini belirten Gümüş, “Benim üyelerimin hakları onaylanıp gelecektir. Çünkü daha önce öyle oldu. 2012 yılında 12 sefer davalara girip çıktık. 550 dönüm yer kooperatifimiz adına onaylanarak geri döndü” ifadelerini kullandı.

 

SANAYİ SİTESİ BÜYÜYECEK

Sanayi sitesinin hemen yanı başında 125 dönüm tapulu bir arazi olduğunu bildiren Gümüş, tapu sahibi ile anlaşarak alanı sanayinin içine katmak ve sanayi sitesini büyütmek istediklerini kaydetti.

 

274 DÜKKAN BİTTİ

Kooperatifin 537 üyesi bulunduğunu, 700’den fazla hisse sahibi olduğunu açıklayan Gümüş, 274 dükkanın bittiğini ve 73 dükkanın da inşaatının devam ettiğini bildirdi.  125 dönümünle birlikte 200 üye daha almaları gerektiğini belirten Gümüş, yeni dükkanlar için öncelikli hakkın üyelerde olduğunu vurguladı. Haber merkezi

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: