Antalya
29.09.2020
A
GENEL , GÜNCEL
İhaleci damadın derdi olmuşuz
İhaleci damadın derdi olmuşuz

CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Konyaaltı sahilinin işletmesi konusunda mahkemelik olan ve geçtiğimiz gün mahkemece iflasına karar verilen Alkoçlar Otelcilik ve Turizm A.Ş.’yi eleştirdi.
 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Nusret Bayar, yerel bir gazetenin partileri ile ilgili yaptığı haberlere tepki gösterdi. “Antalya halkının kanını emen ihaleci damadın derdi biz olmuşuz” diyen Bayar, “İhaleci damada ait bir gazete, her şeyi bırakmış sabah akşam bizleri manşetlerine süslüyor. Antalya halkının sırtına yapışan, sülük gibi kanını emen, iki güne bir iflas ve konkordato haberleriyle gündeme gelen bu aile, önce acınacak hallerine baksınlar” dedi.

 

SONUNA KADAR MÜCADELE

Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel döneminde, Konyaaltı sahilinin yok pahasına bu aileye peşkeş çekildiğini dile getiren CHP İl Başkanı Bayar, “Halkın sahilleri halka kapatılmıştı. Şirket tarafından 2018 yılında 28 yıllığına kiralanan Konyaaltı Sahili’nde bugüne kadar 15 milyon TL’nin üzerinde kamu zararı tespit edilmişti. Konyaaltı ihalesini alıp sahili başkalarına kiralayarak oturduğu yerden yıllık 2.6 milyonluk haksız kazanç sağlayan bu aileye karşı Büyükşehir Belediyesi, Muhittin Böcek başkanımızla mücadele vermeye devam etmektedir. Ranta karşı halkın hakkını hukukunu savunduğumuz için bu arkadaşların büyük bir kuyruk acısı var. Yetimin hakkını yedirmediğimiz, halkımızın kanını sülük gibi emenlere göz açtırmadığımız için dertleri biz olmuşuz. Bu zihniyetle sonuna kadar mücadele edeceğiz” diye konuştu.

Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: